Main Menu
User Menu

I. prapor /kombinovaný/ pluku útočné vozby 2 [1935-1938]

1st Battalion /Composite/ of the 2nd Armoured Regiment

     
Název:
Name:
I. prapor /kombinovaný/ pluku útočné vozby 2
Originální název:
Original Name:
I. prapor /kombinovaný/ pluku útočné vozby 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 270
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1935-24.09.1938 Pluk útočné vozby 2
Dislokace:
Deployed:
15.09.1935-01.09.1936 Přáslavice, barákový tábor /
01.09.1936-24.09.1938 Vyškov, Kasárny Jana Žižky z Trocnova /

Velitel:
Commander:
15.09.1935-11.01.1936 Wagner, Josef (major jezdectva)
11.01.1936-04.09.1937 Wagner, Josef (major jezdectva)
04.09.1937-20.09.1938 Kaprál, Bohumil (podplukovník jezdectva)
20.09.1938-24.09.1938 Sadil, Josef (major pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří: Pluk útočné vozby 2 (1935-1939). In: Sborník Vysoké vojenské školy pozemního vojska Vyškov, řada C, číslo 2. Vyškov, VVŠ PV 1992, s. 93-105.
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/I-prapor-kombinovany-pluku-utocne-vozby-2-1935-1938-t76480#281811Verze : 2
MOD