Main Menu
User Menu

I. prapor /kombinovaný/ pluku útočné vozby 1 [1936-1938]

1st Battalion /Composite/ of the 1st Armoured Regiment

     
Název:
Name:
I. prapor /kombinovaný/ pluku útočné vozby 1
Originální název:
Original Name:
I. prapor /kombinovaný/ pluku útočné vozby 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 269
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1936-24.09.1938 Pluk útočné vozby 1
Dislokace:
Deployed:
01.10.1936-24.09.1938 Milovice, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1936-20.09.1937 Hula, Karel (major jezdectva)
20.09.1937-24.09.1938 Reischl, Josef (podplukovník jezdectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1936-25.09.1938 Rota útočné vozby 1/1 /motocyklistů/
01.10.1936-25.09.1938 Rota útočné vozby 2/1 /obrněných automobilů a tančíků/
01.10.1936-15.09.1938 Rota útočné vozby 3/1 /obrněných automobilů a tančíků/

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/I-prapor-kombinovany-pluku-utocne-vozby-1-1936-1938-t76479#281810Verze : 2
MOD