Main Menu
User Menu

II. peruť leteckého pluku 2 [1929-1938]

2nd Squadron of the 2nd Air Regiment

     
Název:
Name:
II. peruť leteckého pluku 2
Originální název:
Original Name:
II. peruť leteckého pluku 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1929
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 602
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1929-24.09.1938 Letecký pluk 2
Dislokace:
Deployed:
01.12.1929-30.01.1938 Olomouc, letiště /
30.01.1938-24.09.1938 Vyškov, letiště /
Velitel:
Commander:
01.12.1929-18.12.1929 Kabeláč, František (major letectva)
18.12.1929-07.11.1932 Kabeláč, František (podplukovník letectva)
07.11.1932-
17.06.1933-01.01.1934 Fulín, Karel (podplukovník letectva)
01.01.1934-16.10.1934 Lanský, Vladimír (major letectva)
16.10.1934-
18.01.1938-28.02.1938 Trunda, Jindřich (major letectva)
28.02.1938-24.09.1938 Kryška, František (major letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1929-24.09.1938 Letka 7
01.12.1929-19.09.1938 Letka 8
DD.10.1937-DD.09.1938 Letka 62

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 2
URL : https://www.valka.cz/II-perut-leteckeho-pluku-2-1929-1938-t76073#378868Verze : 0
MOD