Main Menu
User Menu

I. skupina Noční stíhací eskadry 101 [1943-1945]

1st Group of the 101st Night Fighter Wing / I. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 101 (I./NJG 101)

     
Název:
Name:
I. skupina Noční stíhací eskadry 101
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 101
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
I. skupina Noční stíhací školy 1
Datum zániku:
Disbanded:
15.03.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.03.1943-15.03.1945 Noční stíhací eskadry 101
Dislokace:
Deployed:
20.03.1943-25.03.1943 Oberschleißheim, Fliegerhorst Schleissheim /
26.03.1943-15.03.1945 Manching, Fliegerhorst Ingolstadt-Manching /

Velitel:
Commander:
20.03.1943-DD.09.1943 Rossiwall, Theodor (Hauptmann)
DD.09.1943-DD.02.1944 Vowinkel, Günther (Major)
15.02.1944-23.08.1944 Herber, Fritz (Major)
20.10.1944-15.03.1945 Jung, Rudolf (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.03.1943-15.03.1945 1. letka Noční stíhací eskadry 101
20.03.1943-15.03.1945 2. letka Noční stíhací eskadry 101
20.03.1943-15.03.1945 3. letka Noční stíhací eskadry 101
20.03.1943-15.03.1945 Štáb I. skupiny Noční stíhací eskadry 101

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
Messerschmitt Bf 110
Dornier Do 217
Junkers Ju 88
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/njagd/njg101.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Nocni-stihaci-eskadry-101-1943-1945-t75870#548999Verze : 2
MOD