Main Menu
User Menu

III. skupina Noční stíhací eskadry 101 [1943-1943]

3rd Group of the 101st Night Fighter Wing / III. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 101 (III./NJG 101)

     
Název:
Name:
III. skupina Noční stíhací eskadry 101
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 101
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
III. skupina Noční stíhací školy 1
Datum zániku:
Disbanded:
24.12.1943
Nástupce:
Successor:
II. skupina Noční stíhací eskadry 102
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.03.1943-24.12.1943 Noční stíhací eskadra 101
Dislokace:
Deployed:
20.03.1943-24.12.1943 Leinfelden-Echterdingen, Fliegerhorst Echterdingen /

Velitel:
Commander:
20.03.1943-31.05.1943 Peters, Helmut (Hauptmann)
01.06.1943-30.09.1943 Thimmig, Wolfgang (Hauptmann)
01.10.1943-23.12.1943 Floitgraf, Karl (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.03.1943-24.12.1943 7. letka Noční stíhací eskadry 101
20.03.1943-08.07.1943 8. letka Noční stíhací eskadry 101
20.03.1943-24.12.1943 9. letka Noční stíhací eskadry 101
20.03.1943-24.12.1943 Štáb III. skupiny Noční stíhací eskadry 101
08.07.1943-24.12.1943 8. letka Noční stíhací eskadry 101

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/njagd/njg101.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Nocni-stihaci-eskadry-101-1943-1943-t75868#549176Verze : 2
MOD