Main Menu
User Menu

II. peruť leteckého pluku 2 [1926-1929]

2nd Squadron of the 2nd Air Regiment

     
Název:
Name:
II. peruť leteckého pluku 2
Originální název:
Original Name:
II. peruť leteckého pluku 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1926
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1929
Nástupce:
Successor:
III. peruť leteckého pluku 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1926-01.12.1929 Letecký pluk 2
Dislokace:
Deployed:
01.10.1926-01.12.1929 Olomouc, letiště /
Velitel:
Commander:
01.10.1926-28.02.1928 Snášel, Alois (štábní kapitán letectva)
28.02.1928-16.05.1928
16.05.1928-20.06.1928 Snášel, Alois (štábní kapitán letectva)
20.06.1928-06.09.1928
06.09.1928-29.12.1928 Snášel, Alois (štábní kapitán letectva)
29.12.1928-04.03.1929 Snášel, Alois (major letectva)
04.03.1929-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
00.10.1926-15.06.1928 Letka 72
01.10.1926-01.12.1938 Letka 35
DD.10.1926-DD.10.1929 Letka 33
DD.10.1926-DD.10.1929 Letka 37
DD.10.1929-DD.12.1929 Letka 34
DD.10.1929-DD.12.1929 Letka 36

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 2
URL : https://www.valka.cz/II-perut-leteckeho-pluku-2-1926-1929-t75672#378867Verze : 0
MOD