Main Menu
User Menu

III. peruť leteckého pluku 4 [1929-1935]

3rd Squadron of the 4th Air Regiment

     
Název:
Name:
III. peruť leteckého pluku 4
Originální název:
Original Name:
III. peruť leteckého pluku 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1929
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1935
Nástupce:
Successor:
II. peruť leteckého pluku 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1929-01.09.1935 Letecký pluk 4
Dislokace:
Deployed:
01.09.1929-20.02.1930 Kbely, letiště /
20.02.1930-25.09.1931 Kbely, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /
25.09.1931-01.09.1935 Hradec Králové, Kasárny generála Čečka /
Velitel:
Commander:
01.09.1929-18.12.1929 Heřmanský, Josef (štábní kapitán letectva)
18.12.1929-15.10.1931 Heřmanský, Josef (major letectva)
15.10.1931-18.07.1932 Tjunikov, Dimitrij (štábní kapitán letectva)
18.07.1932-27.06.1933 Heřmanský, Josef (major letectva)
27.06.1933-15.01.1934 Seehars, Karel (štábní kapitán letectva)
15.01.1934-10.04.1935 Snášel, Alois (major letectva)
10.04.1935-16.08.1935 Michalec, Vojtěch (major letectva)
16.08.1935-01.09.1935 Diviš, František (major letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.09.1929-DD.10.1929 Letka 11
DD.09.1929-DD.10.1929 Letka 36
DD.09.1929-DD.10.1929 Letka 38
01.10.1929-01.10.1930 Letka 14
01.10.1929-01.09.1935 Letka 40
DD.10.1929-01.09.1935 Letka 41

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 4
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/III-perut-leteckeho-pluku-4-1929-1935-t75484#378715Verze : 0
MOD