Main Menu
User Menu

III. peruť leteckého pluku 2 [1929-1938]

3rd Squadron of the 2nd Air Regiment

     
Název:
Name:
III. peruť leteckého pluku 2
Originální název:
Original Name:
III. peruť leteckého pluku 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1929
Předchůdce:
Predecessor:
II. peruť leteckého pluku 2
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 602
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1929-19.09.1938 Letecký pluk 2
19.09.1938-24.09.1938 Velitelství zemského letectva v Brně
Dislokace:
Deployed:
01.12.1929-24.09.1938 Olomouc, letiště /

Velitel:
Commander:
01.12.1929-15.01.1930 Kahovec, Václav (major letectva)
15.01.1930-27.03.1930 Dragoun, Karel (štábní kapitán letectva)
27.03.1930-30.06.1933 Dragoun, Karel (major letectva)
30.06.1933-23.12.1933 Dragoun, Karel (podplukovník letectva)
23.12.1933-26.12.1936 Liška, Václav (major letectva)
26.12.1936-04.12.1937 Liška, Václav (podplukovník letectva)
04.12.1937-01.05.1938 Macháček, Josef (kapitán letectva)
01.05.1938-24.09.1938 Liška, Václav (podplukovník letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1929-25.09.1938 Letka 35
DD.12.1929-DD.08.1934 Letka 34
DD.12.1929-DD.09.1938 Letka 36
01.10.1937-25.09.1938 Letka 33
01.10.1937-19.09.1938 Letka 51

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 2
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/III-perut-leteckeho-pluku-2-1929-1938-t75483#378866Verze : 1
MOD