Main Menu
User Menu

Velitelství zemského letectva v Praze [1938-1939]

Land Air Command in Prague

     
Název:
Name:
Velitelství zemského letectva v Praze
Originální název:
Original Name:
Velitelství zemského letectva v Praze
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.10.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství letectva I. armády
Datum zániku:
Disbanded:
14.03.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.10.1938-14.03.1939 Zemské vojenské velitelství v Praze
Dislokace:
Deployed:
DD.10.1938-14.03.1939 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.10.1938-14.03.1939 Janoušek, Karel (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
00.10.1938-01.04.1939 Povětrnostní ústředna 1
23.10.1938-14.03.1939 Letecký pluk 1

Ručně vyplněné položky:
DD.10.1938-DD.07.1939 Letecký pluk 1
DD.05.1939-DD.07.1939 Letecký pluk 4
DD.05.1939-DD.07.1939 Letecký pluk 6
DD.10.1938-DD.05.1939 Letecký sklad 1
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha,
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-zemskeho-letectva-v-Praze-1938-1939-t75368#278010Verze : 0
MOD