Main Menu
User Menu

Letecká brigáda, velitelství [1938-1939]

Headquarters of the Air Brigade

     
Název:
Name:
Letecká brigáda, velitelství
Originální název:
Original Name:
Letecká brigáda, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.10.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství letecké brigády
Datum zániku:
Disbanded:
31.07.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.10.1938-01.04.1939 Hlavní štáb branné moci
01.04.1939-31.07.1939 Ministerstvo národní obrany v likvidaci
Dislokace:
Deployed:
22.10.1938-31.07.1939 Kbely, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /

Velitel:
Commander:
22.10.1938-31.07.1939 Procházka, Karel (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.10.1938-14.03.1939 Letecký pluk 4

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Vyšší velitelství, Letecká brigáda
URL : https://www.valka.cz/Letecka-brigada-velitelstvi-1938-1939-t75367#594736Verze : 2
MOD