Main Menu
User Menu

I. skupina Noční stíhací eskadry 102 [1943-1945]

1st Group of the 102nd Night Fighter Wing / I. Staffel de Nachtjagdgeschwaders 102 (I./NJG 102)

     
Název:
Name:
I. skupina Noční stíhací eskadry 102
Originální název:
Original Name:
I. Staffel de Nachtjagdgeschwaders 102
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.12.1943
Předchůdce:
Predecessor:
IV. skupina Noční stíhací eskadry 101
Datum zániku:
Disbanded:
28.03.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.12.1943-25.03.1945 Noční stíhací eskadra 102
Dislokace:
Deployed:
15.12.1943-09.05.1944 Kitzingen, Fliegerhorst Kitzingen /
10.05.1944-28.07.1944 Powunden, Einsatzhafen Powunden /
29.07.1944-DD.11.1944 Oels, ?
DD.11.1944-DD.01.1945 Łukaszów, Einsatzhafen Schönfeld-Seifersdorf /
DD.01.1945-28.03.1945 Praha, Fliegerhorst Gbell /

Velitel:
Commander:
15.12.1943-30.06.1944 Fehling, Ludwig (Major)
01.07.1944-25.10.1944 Dormann, Wilhelm (Hauptmann)
26.10.1944-28.03.1945 von Bonin, Eckart-Wilhelm (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.12.1943-28.03.1945 1. letka Noční stíhací eskadry 102
15.12.1943-28.03.1945 2. letka Noční stíhací eskadry 102
15.12.1943-28.03.1945 3. letka Noční stíhací eskadry 102
15.12.1943-28.03.1945 Štáb I. skupiny Noční stíhací eskadry 102

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
Messerschmitt Bf 110
Junkers Ju 88
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/njagd/njg102.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Nocni-stihaci-eskadry-102-1943-1945-t75274#548952Verze : 2
MOD