Main Menu
User Menu

II. skupina Noční stíhací eskadry 102 [1943-1945]

2nd Group of the 102nd Night Fighter Wing / II. Staffel de Nachtjagdgeschwaders 102 (II./NJG 102)

     
Název:
Name:
II. skupina Noční stíhací eskadry 102
Originální název:
Original Name:
II. Staffel de Nachtjagdgeschwaders 102
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.12.1943
Předchůdce:
Predecessor:
III. skupina Noční stíhací eskadry 101
Datum zániku:
Disbanded:
15.03.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.12.1943-15.03.1945 Noční stíhací eskadra 102
Dislokace:
Deployed:
24.12.1943-10.06.1944 Leinfelden-Echterdingen, Fliegerhorst Echterdingen /
11.06.1944-30.08.1944 Insterburg, Fliegerhorst Insterburg /
01.09.1944-15.01.1945 Łukaszów, Einsatzhafen Schönfeld-Seifersdorf /
16.01.1945-15.03.1945 Kodaň, Fliegerhorst Kastrup /

Velitel:
Commander:
24.12.1943-20.07.1944 Floitgraf, Karl (Hauptmann)
21.07.1944-22.11.1944 Wojahn, Gerhard (Major)
DD.11.1944-15.03.1945 Dorman, Wilhelm (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.12.1943-15.03.1945 4. letka Noční stíhací eskadry 102
24.12.1943-15.03.1945 5. letka Noční stíhací eskadry 102
24.12.1943-15.03.1945 6. letka Noční stíhací eskadry 102
24.12.1943-15.03.1945 Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 102

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
Messerschmitt Bf 110
Junkers Ju 88
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/njagd/njg102.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Nocni-stihaci-eskadry-102-1943-1945-t75273#548953Verze : 2
MOD