Main Menu
User Menu

I. skupina Noční stíhací eskadry 2 [1940-1945]

1st Group of the 2nd Night Fighter Wing / I. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 2 (I./NJG 2)

     
Název:
Name:
I. skupina Noční stíhací eskadry 2
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1940
Předchůdce:
Predecessor:
II. skupina Noční stíhací eskadry 1
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1940-31.10.1941 ?
01.11.1941-DD.05.1945 Noční stíhací eskadry 2
Dislokace:
Deployed:
01.09.1940-02.09.1940 Düsseldorf,
02.09.1940-15.11.1941 Gilze Rijen, Fliegerhorst Gilze-Rijen /
15.11.1941-04.01.1942 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
04.01.1942-16.01.1942 Atény, Fliegerhorst Kalamaki /
16.01.1942-DD.09.1942 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
DD.09.1942-08.11.1942 Steenokkerzeel, Fliegerhorst Melsbroek /
08.11.1942-15.11.1942 La Teste-de-Buch, Fliegerhorst Cazaux /
15.11.1942-14.12.1942 Lezignan,
14.12.1942-10.02.1943 Steenokkerzeel, Fliegerhorst Melsbroek /
10.02.1943-23.05.1943 Castelvetrano, Aeroporto di Castelvetrano /
23.05.1943-16.07.1943 Aquino, Flugplatz Aquino /
16.07.1943-10.10.1943 Parchim, Fliegerhorst Parchim /
10.10.1943-21.10.1943 Greifswald,
21.10.1943-DD.03.1944 Rothwesten, Fliegerhorst Kassel-Rothwesten /
DD.03.1944-12.05.1944 Bad Langensalza, Fliegerhorst Langensalza /
12.05.1944-07.06.1944 Eindhoven, Fliegerhorst Eindhoven /
07.06.1944-09.08.1944 Châteaudun, Fliegerhorst Chateaudun /
09.08.1944-DD.08.1944 Longvic, Fliegerhorst Dijon /
DD.08.1944-15.11.1944 Rothwesten, Fliegerhorst Kassel-Rothwesten /
15.11.1944-28.03.1945 Lonneker-West, Fliegerhorst Twente /
28.03.1945-04.04.1945 Eelde, Einsatzhafen Eelde /
04.04.1945-06.04.1945 Rotenburg (Wümme), Einsatzhafen Rotenburg/Wümme /
06.04.1945-08.05.1945 Jagel, Fliegerhorst Schleswig-Jagel /

Velitel:
Commander:
01.09.1940-23.11.1940 Heyse, Karl-Heinrich (Hauptmann)
24.11.1940-31.10.1941 Hülshoff, Karl (Major)
01.11.1941-DD.12.1943 Jung, Erich (Major)
DD.12.1943-DD.01.1944 Buschmann, Franz (Hauptmann)
DD.01.1944-31.01.1944 Schulz, Albert (Hauptmann)
31.01.1944-20.02.1944 von Niebelschütz, Wolfgang (Hauptmann)
20.02.1944-12.05.1944 Zechlin, Ernst (Hauptmann)
12.05.1944-08.05.1945 Rath, Gerhard (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1940-01.10.1942 1. letka Noční stíhací eskadry 2
01.09.1940-16.11.1941 2. letka Noční stíhací eskadry 2
01.09.1940-08.05.1945 3. letka Noční stíhací eskadry 2
01.09.1940-08.05.1945 Štáb I. skupiny Noční stíhací eskadry 2
DD.11.1940-25.02.1942 4. letka Noční stíhací eskadry 2
29.11.1941-28.08.1943 2. letka Noční stíhací eskadry 2
01.10.1942-DD.11.1942 1. letka Noční stíhací eskadry 2
DD.11.1942-08.05.1945 1. letka Noční stíhací eskadry 2
28.08.1943-08.05.1945 2. letka Noční stíhací eskadry 2

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/njagd/njg2.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Nocni-stihaci-eskadry-2-1940-1945-t75223#549532Verze : 3
MOD
Ju 88 C-6 vybavený radarem FuG 202 z výzbroje I./NJG 2, která operovala ve Středomoří, zhruba 1943.


Zdroj: viz výše




Linked from : https://www.valka.cz/topic/postview/377629
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Nocni-stihaci-eskadry-2-1940-1945-t75223#511308Verze : 1
MOD