Main Menu
User Menu

III. skupina Noční stíhací eskadry 3 [1941-1945]

3rd Group of the 3rd Night Fighter Wing / III. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 3 (III./NJG 3)

     
Název:
Name:
III. skupina Noční stíhací eskadry 3
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1941
Předchůdce:
Predecessor:
II. skupina Těžké stíhací eskadry 76
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1941-DD.05.1945 Noční stíhací eskadra 3
Dislokace:
Deployed:
01.11.1941-DD.08.1944 Stade, Fliegerhorst Stade /
DD.08.1944-DD.09.1944 Düsseldorf
DD.09.1944-DD.12.1944 Sylt, Fliegerhorst Westerland /
DD.12.1944-DD.05.1945 Stade, Fliegerhorst Stade /

Velitel:
Commander:
01.11.1941-21.04.1943 Nacke, Heinz (Oberstleutnant)
22.04.1943-14.08.1943 Mylius, Walter (Hauptmann)
31.08.1943-03.10.1943 Sigmund, Rudolf (Hauptmann)
15.10.1943-08.05.1945 Barthe, Walter (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1941-DD.12.1942 7. letka Noční stíhací eskadry 3
01.11.1941-30.03.1945 8. letka Noční stíhací eskadry 3
01.11.1941-30.03.1945 9. letka Noční stíhací eskadry 3
01.11.1941-30.03.1945 Štáb III. skupiny Noční stíhací eskadry 3
DD.08.1943-DD.05.1945 7. letka Noční stíhací eskadry 3

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/njagd/njg3.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Nocni-stihaci-eskadry-3-1941-1945-t75209#549785Verze : 2
MOD