Main Menu
User Menu

II. skupina Těžké stíhací eskadry 1 [1942-1944]

2nd Group of the 1st Heavy Fighter Wing / II. Gruppe des Zerstörergeschwaders 1 (II./ZG 1)

     
Název:
Name:
II. skupina Těžké stíhací eskadry 1
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Zerstörergeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.01.1942
Předchůdce:
Predecessor:
II. skupina Eskadry rychlých bombardérů 210
Datum zániku:
Disbanded:
DD.07.1944
Nástupce:
Successor:
III. skupina Stíhací eskadry 76
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.01.1942-DD.04.1943 Těžká stíhací eskadra 1
DD.04.1943-DD.05.1943 Letecká armáda 2
DD.05.1943-DD.11.1943 Těžká stíhací eskadra 1
DD.11.1943-DD.07.1944 7. stíhací divize
Dislokace:
Deployed:
04.01.1942-DD.03.1942 Brjansk, Fliegerhorst Bryansk /
DD.03.1942-DD.05.1942 Lagerlechfeld, Fliegerhorst Lechfeld /
DD.05.1942-DD.07.1942 Belgorod, Fliegerhorst Belgorod /
DD.07.1942-DD.07.1942 Konstantinovka, ?
DD.07.1942-DD.08.1942 Dimitrijevskaja, ?
DD.08.1942-DD.12.1942 Krasnodar, ? /
DD.12.1942-DD.01.1943 Šachty, Einsatzhafen Schachty /
DD.01.1943-DD.04.1943 Dněpropetrovsk, ?
DD.04.1943-DD.05.1943 Trapani, Aeroporto di Trapani /
DD.05.1943-DD.06.1943 Pomigliano d'Arco, Aeroporto di Pomigliano
DD.06.1943-05.08.1943 Monte Corvino, ?
05.08.1943-DD.11.1943 Lanvéoc, Fliegerhorst Brest-Lanvéoc /
DD.11.1943-DD.07.1944 Wels, Fliegerhorst Wels /

Velitel:
Commander:
04.01.1942-03.02.1942 Kaldrack, Rolf (Hauptmann)
04.02.1942-01.02.1943 Tonne, Günther (Major)
DD.02.1943-DD.05.1943 Weyert, Gerhard (Hauptmann)
26.05.1943-02.08.1943 Nacke, Heinz (Major)
03.08.1943-08.10.1943 Matern, Karl Heinrich (Hauptmann)
09.10.1943-DD.07.1944 Albrecht, Egon (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
04.01.1942-DD.07.1944 Štáb II. skupiny Těžké stíhací eskadry 1
DD.10.1943-DD.07.1944 4. letka Těžké stíhací eskadry 1
DD.10.1943-DD.07.1944 5. letka Těžké stíhací eskadry 1
DD.10.1943-DD.07.1944 6. letka Těžké stíhací eskadry 1

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Tezke-stihaci-eskadry-1-1942-1944-t75200#504900Verze : 1
MOD
Diskuse
II. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Maj Hellmuth Reichardt, 15.5.39 - 5.2.40
?
Hptm Friedrich-Karl Dickoré, 5.40 - 26.6.40
Hptm Rolf Kaldrack 4.1.42 - 3.2.42
Maj Günter Tonne , 4.2.42 - 1.2.43
Hptm Gerhard Weyert, 2.43 - 5.43
Maj Heinz Nacke, 26.5.43 - 2.8.43
Hptm Karl-Heinrich Matern, 3.8.43 - 8.10.43
Hptm Egon Albrecht, 9.10.43 - 7.44


Zformována 15.5.39 ze I./JG54 v Fürstenwalde :


Stab II./ZG1 ze Stab I./JG54
4./ZG1 ze 1./JG54
5./ZG1 ze 2./JG54
6./ZG1 ze 3./JG54


Známa jako Jagdgruppe 101 mezi 21.9.39 a 1.3.40.
26.6.40 přejmonována na III./ZG76:


Stab II./ZG1 se stal Stab III./ZG76
4./ZG1 se stala 7./ZG76
5./ZG1 se stala 8./ZG76
6./ZG1 se stala 9./ZG76


znovu zformována 4.1.42 v Bryansk ze II./SKG210 :


Stab II./ZG1 ze Stab II./SKG210
4./ZG1 ze 4./SKG210
5./ZG1 ze 5./SKG210
6./ZG1 ze 6./SKG210


v červnu 1944 přejmenována na III./JG76:


Stab II./ZG1 se stal Stab III./JG76
4./ZG1 se stala 9./JG76
5./ZG1 se stala 10./JG76
6./ZG1 se stala 11./JG76


Základny:


15.5.39 - 23.8.39 Fürstenwalde 1. Flieger-Division Bf 109D/E
23.8.39 - 31.8.39 Frankfurt/Oder Bf 109D/E
31.8.39 - 6.9.39 Lichtenau Bf 109E
6.9.39 - 10.9.39 Mühlen 1. Flieger-Division Bf 109E
10.9.39 - 18.9.39 Prasznicze Bf 109E
18.9.39 - 27.9.39 Danzig-Langfuhr Bf 109E
27.9.39 - 30.9.39 Fürstenwalde Bf 109E
1.10.39 - 30.10.39 Schleswig Bf 109E
31.10.39 - 18.2.40 Neumünster Bf 109E
18.2.40 - 29.2.40 Stade Bf 109E
1.3.40 - 4.40 Garz auf Usedom Bf 109E, Bf 110
4.40 - 10.5.40 Gelsenkirchen-Buer Jafü 2 Bf 110
10.5.40 - 18.5.40 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh / Luftflotte 2 Bf 110
18.5.40 - 26.6.40 Trier-Euren Luftflotte 2 Bf 110

1.42 - 3.42 Bryansk VIII. Fliegerkorps Bf 110, Me 210
3.42 - 5.42 Lechfeld VIII. Fliegerkorps Bf 110
5.42 - 7.42 Belgorod VIII. Fliegerkorps Bf 110
7.42 - 8.42 Armavir VIII. Fliegerkorps Bf 110
8.42 - 10.42 Krasnodar VIII. Fliegerkorps Bf 110
10.42 - 12.42 Proloff, Tazinskaja VIII. Fliegerkorps Bf 110
12.42 - 3.43 Dnjepropetrovsk, and others VIII. Fliegerkorps Bf 110
3.43 - 5.43 Neubiberg Luftflotte 2 Bf 110
5.43 - 8.43 Montecourvino II. Fliegerkorps Bf 110
5.8.43 - 11.43 Lanveoc-Poulmic Fl. Fü. Atlantik Bf 110
11.43 - 7.44 Wels 7. JD Bf 110
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Tezke-stihaci-eskadry-1-1942-1944-t75200#2336Verze : 0
MOD