Main Menu
User Menu

I. skupina Noční stíhací eskadry 6 [1943-1945]

1st Group of the 6th Night Fighter Wing / I. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 6 (I./NJG 6)

     
Název:
Name:
I. skupina Noční stíhací eskadry 6
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
IV. skupina Noční stíhací eskadry 4
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1943-DD.05.1945 Noční stíhací eskadra 6
Dislokace:
Deployed:
01.08.1943-DD.03.1944 Mohuč, Fliegerhorst Ober-Olm /
DD.03.1944-DD.06.1944 Illesheim, Fliegerhorst Illesheim /
DD.06.1944-DD.09.1944 Neubiberg, Fliegerhorst Unterbiberg /
DD.09.1944-DD.03.1945 Sachsenheim, Fliegerhorst Großsachsenheim /

Velitel:
Commander:
01.08.1943-10.11.1943 Wohlers, Heinrich (Hauptmann)
11.11.1943-09.02.1944 Wohlers, Heinrich (Major)
19.02.1944-24.04.1944 Reschke, Heinz (Major)
26.04.1944-03.07.1944 Hadeball, Karl (Hauptmann)
12.07.1944-16.03.1945 Friedrich, Gerhard (Major)
19.03.1945-08.05.1945 Spoden, Peter (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1943-DD.05.1945 1. letka Noční stíhací eskadry 6
01.08.1943-30.03.1945 2. letka Noční stíhací eskadry 6
01.08.1943-30.03.1945 3. letka Noční stíhací eskadry 6
01.08.1943-30.03.1945 Štáb I. skupiny Noční stíhací eskadry 6

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/njagd/njg6.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Nocni-stihaci-eskadry-6-1943-1945-t75184#550112Verze : 8
MOD