Main Menu
User Menu

Pěší pluk 21 [1939-1939]

21st Infantry Regiment / Peší pluk 21

     
Název:
Name:
Pěší pluk 21
Originální název:
Original Name:
Peší pluk 21
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1939-18.09.1939 3. divise
18.09.1939-01.10.1939 2. divise
Dislokace:
Deployed:
01.09.1939-01.10.1939 středoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
01.09.1939-07.09.1939 Širica, Michal (Podplukovník)
07.09.1939-01.10.1939 Zverin, Ondrej (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1939-01.10.1939 Samostatný pěší prapor II
01.09.1939-01.10.1939 Samostatný pěší prapor V
01.09.1939-01.10.1939 Samostatný pěší prapor VI

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
V období srpen až říjen 1939 krycí jméno "Šimo".
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006. www.upn.gov.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Pesi-pluk-21-1939-1939-t75061#528173Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/21st-Infantry-Regiment-Pesi-pluk-21-t75061#528173Version : 0
MOD