Main Menu
User Menu

Pěší pluk 1 [1940-1944]

1st Infantry Regiment / Peší pluk 1

     
Název:
Name:
Pěší pluk 1
Originální název:
Original Name:
Peší pluk 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Pěší pluk 4
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1940-22.06.1941 Velitelství divisní oblasti 1
22.06.1941-12.08.1941 1. divise
12.08.1941-18.05.1944 Velitelství divisní oblasti 1
18.05.1944-30.08.1944 1. pěší divise
Dislokace:
Deployed:
01.10.1940-22.06.1941 Bratislava, ? /
22.06.1941-12.08.1941 východoevropské válčiště
12.08.1941-30.08.1944 Bratislava, ? /

Velitel:
Commander:
01.10.1940-25.11.1941 Kuna, Pavol (Plukovník)
01.03.1942-01.05.1942 Pekník, Karol (Podplukovník)
08.08.1942-30.03.1943 Kuna, Pavol (Plukovník)
20.04.1944-01.08.1944 Vick, Anton (Podplukovník)
01.08.1944-30.08.1944 Kalina, Dezider (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1940-30.08.1944 Horská kanonová baterie 1
01.10.1940-30.08.1944 Náhradní prapor pěšího pluku 1
01.10.1940-30.08.1944 Pěší prapor I/1
01.10.1940-30.08.1944 Pěší prapor II/1
01.10.1940-30.08.1944 Rota kanónů proti útočné vozbě 1

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-1-1940-1944-t75050#528223Verze : 1
MOD