Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk 3 [1939-1940]

3rd Artillery Regiment / Delostrelecký pluk 3

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 3
Originální název:
Original Name:
Delostrelecký pluk 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1940
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký pluk 12
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1939-01.09.1939 Vyšší velitelství 3
01.09.1939-01.10.1939 3. divise
01.10.1939-20.10.1939 Vyšší velitelství 3
20.10.1939-01.10.1940 Velitelství divisní oblasti 3
Dislokace:
Deployed:
01.08.1939-28.08.1939 Prešov, ? /
28.08.1939-24.09.1939 středoevropské válčiště
24.09.1939-01.10.1940 Prešov, ? /

Velitel:
Commander:
01.08.1939-01.01.1940 Dotzauer, Quido (Podplukovník)
01.01.1940-DD.09.1940 Dotzauer, Quido (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1939-01.10.1940 Dělostřelecký oddíl I/3
01.08.1939-01.10.1940 Dělostřelecký oddíl II/3
01.08.1939-01.10.1940 Dělostřelecký oddíl III/3
01.08.1939-01.10.1940 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 3

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-3-1939-1940-t75034#528395Verze : 0
MOD