Main Menu
User Menu

Samostatný pěší prapor III [1939-1939]

3rd Separate Infantry Battalion / Samostatný peší prápor III

     
Název:
Name:
Samostatný pěší prapor III
Originální název:
Original Name:
Samostatný peší prápor III
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.05.1939-01.09.1939 Vyšší velitelství 2
01.09.1939-01.10.1939 Pěší pluk 6
Dislokace:
Deployed:
09.05.1939-01.09.1939 Nová Baňa, ? /
01.09.1939-01.10.1939 středoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
09.05.1939-16.09.1939 Krivoš, Emil (Major)
16.09.1939-01.10.1939 Tóth, Jozef (Nadporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.05.1939-01.10.1939 Pěší rota 1/III
09.05.1939-01.10.1939 Pěší rota 2/III
09.05.1939-01.10.1939 Pěší rota 3/III

Ručně vyplněné položky:
-
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006. www.upn.gov.sk
URL : https://www.valka.cz/Samostatny-pesi-prapor-III-1939-1939-t75026#528199Verze : 1
MOD