Main Menu
User Menu

2. technická divise [1944-1945]

2nd Technical Division / 2. technická divízia

     
Název:
Name:
2. technická divise
Originální název:
Original Name:
2. technická divízia
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Technická brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
28.04.1945
Nástupce:
Successor:
1. československá divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
Dislokace:
Deployed:
01.07.1944-28.04.1945 středomořské válčiště

Velitel:
Commander:
01.07.1944-06.07.1944 Bodický, Ladislav (Plukovník)
06.07.1944-28.07.1944 Imro, Ján (Plukovník)
03.08.1944-23.08.1944 Kmickievič, Jaroslav (Podplukovník)
25.08.1944-28.04.1945 Veselý, Ján (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.07.1944-25.08.1944 Jamriška, Dušan (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1944-28.04.1945 Pěší pluk 101
01.07.1944-28.04.1945 Pěší pluk 102

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
---
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond Vyššie veliteľstvo 1
Cséfalvay, František: Vojenské dějiny Slovenska 5 (1939–1945). Bratislava, Magnet-press 2008.
URL : https://www.valka.cz/2-technicka-divise-1944-1945-t75011#396877Verze : 0
MOD