Main Menu
User Menu

Pěší pluk 3 [1940-1944]

3rd Infantry Regiment / Peší pluk 3

     
Název:
Name:
Pěší pluk 3
Originální název:
Original Name:
Peší pluk 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Horský pěší pluk 3
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1940-22.06.1941 Velitelství divisní oblasti 1
22.06.1941-12.08.1941 1. divise
12.08.1941-18.05.1944 Velitelství divisní oblasti 1
18.05.1944-30.08.1944 1. pěší divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1940-22.06.1941 Zvolen, ? /
22.06.1941-12.08.1941 východoevropské válčiště
12.08.1941-30.08.1944 Zvolen, ? /

Velitel:
Commander:
01.10.1940-25.07.1941 Markus, Mikuláš (Podplukovník)
25.07.1941-DD.12.1941 , ( )
DD.12.1941-DD.09.1942 Markus, Mikuláš (Podplukovník)
DD.09.1942-DD.07.1943 , ( )
DD.07.1943-01.01.1944 Markus, Mikuláš (Plukovník)
01.01.1944-01.03.1944 Heidler, Karol (Podplukovník)
DD.03.1944-01.08.1944 Širica, Michal (Plukovník)
01.08.1944-30.08.1944 Vick, Anton (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1940-30.08.1944 Horská kanonová baterie 3
01.10.1940-30.08.1944 Náhradní prapor pěšího pluku 3
01.10.1940-30.08.1944 Pěší prapor I/3
01.10.1940-30.08.1944 Pěší prapor II/3
01.10.1940-30.08.1944 Rota kanónů proti útočné vozbě 3

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-3-1940-1944-t74998#519770Verze : 0
MOD