Main Menu
User Menu

Pěší pluk 4 [1939-1940]

4th Infantry Regiment / Peší pluk 4

     
Název:
Name:
Pěší pluk 4
Originální název:
Original Name:
Peší pluk 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Pěší pluk 39
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1940
Nástupce:
Successor:
Pěší pluk 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.05.1939-01.09.1939 Vyšší velitelství 1
01.09.1939-01.10.1939 1. divise
01.10.1939-20.10.1939 Vyšší velitelství 1
20.10.1939-01.10.1940 Velitelství divisní oblasti 1
Dislokace:
Deployed:
09.05.1939-28.08.1939 Bratislava, ? /
28.08.1939-01.10.1939 středoevropské válčiště
01.10.1939-01.10.1940 Bratislava, ? /

Velitel:
Commander:
09.05.1939-07.09.1939 Bodický, Ladislav (Podplukovník)
07.09.1939-10.09.1939 Vick, Anton (Major)
10.09.1939-14.09.1939 Hamerle, Jozef (Major)
14.09.1939-01.10.1940 Krivoš, Emil (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.05.1939-01.10.1940 Náhradní prapor pěšího pluku 4
09.05.1939-01.10.1940 Pěší prapor I/4
09.05.1939-01.10.1940 Pěší prapor II/4
09.05.1939-01.10.1940 Pěší prapor III/4

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
Poznámka:
Note:
V období srpen až říjen 1939 krycí jméno "Jozef".
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-4-1939-1940-t74997#527989Verze : 0
MOD