Main Menu
User Menu

1. obrněná divize (indická) [1940-1941]

1st Armoured Division (Indian)


BRITSKÁ INDIA
1st ARMOURED DIVISION (INDIAN)
1. OBRNENÁ DIVÍZIA (INDICKÁ)
Datum vzniku
01.07.1940
Předchůdce
-
Datum zániku
31.12.1941
Následovník
31. obrnená divízia (indická)
Nadřízené velitelství
01.07.1940-31.12.1941 Indické velitelství [1861-1947]
Dislokace
01.07.1940-31.12.1941 Sialkot
Velitelé
01.07.1940-31.12.1941 Corbett T.W.
Podřízená velitelství
01.07.1940-31.12.1941 1. obrnená brigáda (indická) / 1st Indian Armoured Brigade
01.07.1940-30.06.1941 2. obrnená brigáda (indická) / 2nd Indian Armoured Brigade
01.07.1940-22.01.1941 3. motorizovaná brigáda (indická) / 3rd Indian Motor Brigade
17.09.1941-31.12.1941 3. motorizovaná brigáda (indická) / 3rd Indian Motor Brigade
Podřízená tělesa
01.11.1941-31.12.1941 1. podporná skupian (indická) / 1st Support Group
Podřízené oddíly
15.04.1941-31.12.1941 19. kopijnícky prápor kráľa Juraja V. / 19th King George V's Own Lancers
Prameny

Literatura
Ian Summer, Mike Chappel - The Indian Army 1914-1947, Osprey Publishing, ISBN 1-84176-196-6



Zdroj: www.ordersofbattle.com
URL : https://www.valka.cz/1-obrnena-divize-indicka-1940-1941-t74783#275051Verze : 0
MOD