Main Menu
User Menu

41. dělostřelecký pluk [1950-1956]

41st Artillery Regiment

     
Název:
Name:
41. dělostřelecký pluk
Originální název:
Original Name:
41. dělostřelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký pluk 56
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1956
Nástupce:
Successor:
31. těžká dělostřelecká brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1950-01.01.1951 Velitelství dělostřelectva I. sboru
01.01.1951-01.10.1956 Velitelství dělostřelectva 1. sboru
Dislokace:
Deployed:
01.12.1950-01.10.1956 Brezno, Kasárne Jána Švermu /

Velitel:
Commander:
01.12.1950-01.10.1956 ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Čestný název:
Honorary Name:
01.01.1951-09.05.1955 Liptovský dělostřelecký pluk
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.01.1951-01.10.1956 VÚ 8261 Brezno
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava,
URL : https://www.valka.cz/41-delostrelecky-pluk-1950-1956-t74724#274782Verze : 2
MOD