Státní útvary | Datum | Událost | |
|
18.11.1664 | Zemřel generál polní strážmistr Niklas von Zrinyi (plukovník Chorvatů a lehkého jezdectva) | |
|
18.11.1795 | Zemřel podplukovník William Fitch (plukovník: 83. pěší pluk) | |
|
18.11.1810 | Narodil se čestný generálmajor Benjamin Stone Roberts (Divízny generál.) | |
|
18.11.1810 | Zemřel - Aquiles Serdán Alatriste (Revolucionár počas Mexickej revolúcie) | |
|
18.11.1811 | Narodil se - Ponciano Arriaga Leija (Predseda Ústavodárneho kongresu 1857-1858) | |
|
18.11.1812 | Narodil se brigádny generál CSA Jesse Johnson Finley (brigádny generál CSA) | |
|
18.11.1824 | Narodil se čestný generálmajor Franz Sigel (Divízny veliteľ.) | |
|
18.11.1824 | Narodil se brigádny generál Isham Nicholas Haynie (Brigádny veliteľ.) | |
|
18.11.1835 | Narodil se brigádny generál Americus Vespucius Rice (Brigádny generál.) | |
|
18.11.1837 | Zemřel polní maršál Félix Carrera de Amorim | |
|
18.11.1850 | Zemřel generálporučík George Middlemore (plukovník: 76. pěší pluk) | |
|
18.11.1851 |
Zemřel polní maršál |
|
|
18.11.1853 | Víťazstvo ruského loďstva nad tureckým v bitke pri Sinope. | |
|
18.11.1856 | Narodil se generál jezdectva Nikolaj Nikolajevič ml. Romanov (08.11.1905-02.08.1914 Sankt-Peterburský/Petrohradský vojenský okruh a jednotky gardy, velitel ) | |
|
18.11.1857 | Narodil se generálplukovník Karl Georg von Huyn (Vojenský guvernér Haliče.) | |
|
18.11.1864 | Narodil se plukovník Erneste V. Smith (náčelník štábu: 91. divize) | |
|
18.11.1866 | Narodil se generál justiční služby Jindřich Doubravský | |
|
18.11.1867 | Zemřel generál Ernest Frederick Gascoigne (plukovník: 69. pěší pluk) | |
|
18.11.1868 | Narodil se brigádní generál Václav Wittman | |
|
18.11.1869 | Narodil se brigádní generál Joseph Compton Castner (velitel: 3. divize) | |
18.11.1873 | Narodil se divízny veliteľ Nikolaj Michajlovič Bobrov (veliteľ delostrelectva Kyjevského vojenského okruhu) | ||
|
18.11.1876 | Narodil se plukovník William Mechling Colvin (velitel: 87. divize) | |
|
18.11.1880 | Zemřel brigádní generál Jacob Zeilin (7. velitel Sboru námořní pěchoty) | |
|
18.11.1880 | Narodil se podplukovník Alexandr Alexandrovič Duškevič (veliteľ 9. armády) | |
|
18.11.1882 | Zemřel čestný generálmajor James Deering Fessenden (Divízny veliteľ.) | |
|
18.11.1883 | Narodil se Carl Vinson | |
|
18.11.1886 | Zemřel brigádní generál Chester Alan Arthur (21. prezident USA) | |
|
18.11.1887 | Narodil se brigádní generál Mojmír Soukup | |
|
18.11.1888 | Narodil se generálporučík Otto Ernst Ottenbacher (velitel: 36. pěší divize) | |
|
18.11.1889 | Narodil se generál pěchoty Ernst Ulrich Hans von Leyser (Držiteľ Rytierskeho kríža.) | |
|
18.11.1889 | Narodil se - Stanislav Vikentievič Kosior (generálny tajomník Ústredného výboru Komunistickej strany Ukrajiny (1928-1934)) | |
|
18.11.1891 | Narodil se generálmajor Theodor Bohlmann-Combrinck (velitel: 111. tanková brigáda) | |
|
18.11.1892 | Narodil se generálporučík Michail Fjodorovič Lukin (velitel 16., 19. a 20. armády) | |
|
18.11.1892 | Narodil se generálmajor Stěpan Nikitič Šerstnev (náčelník štábu 32. armády) | |
|
18.11.1893 | Narodil se generálporučík Walter Wissmath (velitel: 19. granátnická divize) | |
|
18.11.1894 | Narodil se generálmajor Josef Gutzeit | |
|
18.11.1894 | Narodil se generálmajor Nikolaj Jakovlevič Averjanov (zástupca veliteľa 95. streleckého zboru) | |
|
18.11.1895 | Narodil se generálporučík Kurt Weckmann (Náčelník štábu 9. armády.) | |
|
18.11.1895 | Narodil se generálmajor Hugh Joseph Gaffey (velitel: 2. obrněná divize) | |
|
18.11.1896 | Zemřel čestný brigádny generál Eli Houston Murray (Brigádny generál.) | |
|
18.11.1896 | Narodil se maršál dělostřelectva Michail Nikolajevič Čisťakov (náčelník dělostřelectva 34. armády) | |
|
18.11.1897 | Narodil se generálmajor Gerhard Bassenge (náčelník štábu 2. leteckej floty) | |
|
18.11.1899 | Narodil se generálmajor / brigádní generál (Bundeswehr) Wolf-Dietrich von Schleinitz (náčelník štábu, XXXXVI. tankový sbor) | |
|
18.11.1899 | Zemřel polní maršál Manuel Blanco Valderrama (generální guvernér Filipin) | |
|
18.11.1899 | Narodil se generálporučík Georgij Akimovič Šelachov (náčelník štábu Prímorského vojenského okruhu) | |
|
18.11.1899 | Narodil se generálmajor letectva Michail Vasiljevič Vodopjanov (veliteľ 81. leteckej divízie ďalekého dosahu) | |
|
18.11.1899 | Narodil se generálmajor Michail Pavlovič Kutuzov (veliteľ 2. gardového streleckého zboru) | |
|
18.11.1899 | Narodil se generálplukovník tankového vojska Andrej Grigorievič Kravčenko (velitel: ) | |
|
18.11.1900 | Narodil se plukovník Arkadij Zinovievič Oradovskij (náčelník Balašovskej vojenskej leteckej školy) | |
|
18.11.1901 | Narodil se plukovník Kossack Siegfried (velitel: 1051. granátnický pluk) | |
|
18.11.1901 | Narodil se generálmajor Pavel Prokopjevič Vachramejev (veliteľ 63. streleckého zboru) | |
|
18.11.1902 | Narodil se generálmajor Robert Macher (náčelník štábu 2. armády) | |
18.11.1904 |
Narodil se kontradmirál William Herman Brockman ( velitel Atlantické ponorkové divize) |
||
|
18.11.1905 | Narodil se generálmajor (Bundeswehr) Lothar von Heinemann (náčelník štábu: II. stíhací sbor) | |
|
18.11.1905 | Narodil se plukovník Michail Fjodorovič Torgašov (náčelník štábu 6. jazdeckého zboru) | |
|
18.11.1906 | Narodil se kapitánporučík Karl Jakob Rixecker (nositel Rytířského kríže) | |
|
18.11.1907 | Narodil se podplukovník Michail Nikolajevič Kozin (veliteľ 805. bitevného leteckého pluku) | |
|
18.11.1908 | Narodil se kontradmirál Anatolij Ivanovič Rodionov (náčelník štábu Bielomorskej flotily) | |
|
18.11.1909 | Narodil se plukovník letectva v. v. Ludvík Němec (pilot 311. perutě RAF) | |
|
18.11.1910 | Narodil se plukovník Otto-Harald Mors (velitel: Paradesantní pluk 6) | |
|
18.11.1910 | Narodil se - Sulejman Azadovič Vezirov (1. ministr ropného průmyslu Azerbajdžánu) | |
|
18.11.1910 | Narodil se - Clarence Peacock | |
|
18.11.1911 | Narodil se major Kurt Ubben (veliteľ JG 2) | |
|
18.11.1911 | Narodil se SS-Untersturmführer Karl-Heinz Worthmann (velitel 6. tankové roty, 2. tankového pluku SS, 2. tankové divize SS Das Reich) | |
|
18.11.1912 | Narodil se generálmajor Pavel Ivanovič Šuruchin (velitel 132. gardového střeleckého pluku, 42. gardová střelecká divize, 40. armáda) | |
|
18.11.1913 | Narodil se nadporučík Wilhelm Beier (Nočné stíhacie eso (38 zostrelov).) | |
|
18.11.1914 | Narodil se plukovník (Bundeswehr) Arnulf Abele (velitel: 1. prapor Pluku říšských granátníků "Hochund Deutschmeister") | |
|
18.11.1915 | Narodil se plukovník Denys Edgar Gillam (velitel, 146. křídlo) | |
|
18.11.1915 | Narodil se námořní nadporučík Wilhelm Brand (velitel U-1196) | |
|
18.11.1916 | Narodil se SS-Sturmbannführer Günther Wanhöfer (velitel: 54. ženijní prapor SS) | |
|
18.11.1917 | Narodil se kapitán Wallace Nathan Emmer (velitel 353. stíhací perutě) | |
|
18.11.1917 | Narodil se plukovník Grigorij Nikolajevič Najdin (počas jedného dňa (23.06.1941) zničil 15 nepriateľských tankov) | |
|
18.11.1918 | Narodil se major Tasker Watkins (nositel Viktoriina kříže) | |
|
18.11.1918 | Narodil se nadporučík William Lidstone McKnight (stíhací eso (17+2-3-0 vítězství)) | |
|
18.11.1919 | Narodil se námořní nadporučík Dierk Lührs (velitel U-453) | |
|
18.11.1920 | Založen kýl ponorky Ro-16 (Ro-16) | |
|
18.11.1921 | Narodil se generálplukovník letectva Michail Petrovič Odincov (dvojnásobný nositeľ titulu Hrdina Sovietskeho zväzu) | |
|
18.11.1923 | Narodil se kontradmirál Alan Bartlett Shepard Jr. (první Američan v kosmu (mise MR-3)) | |
|
18.11.1924 | Narodil se viceadmirál Pavel Pavlovič Belous (veliteľ Kaspickej vojenskej flotily) | |
|
18.11.1928 | Zemřel divizní generál Juan García Trejo | |
|
18.11.1929 | Zemřel generál pěchoty Carl Fredrik August Langhoff (12.04.1918 27.05.1918 inspektor mysliveckých (Jägers) jednotek) | |
|
18.11.1929 | Zemřel - James William Good (Ministr války) | |
|
18.11.1929 | Loď Asagiri spuštěna na vodu | |
|
18.11.1931 | Zemřel generálporučík Ivan Fičev (ministr války) | |
|
18.11.1931 | Narodil se kontradmirál Gennadij Michajlovič Umrichin (náčelník štábu Bielomorskej námornej základne 2. formovania) | |
|
18.11.1933 | Ponorka R. Smg. Diamante uvedena do služby | |
|
18.11.1934 | Narodil se generálmajor Roger J. Price (velitel: 2. obrněná divize) | |
|
18.11.1936 | Německo a Itálie uznaly Frankovu povstaleckou vládu ve Španělsku. | |
|
18.11.1937 | Loď Kasumi spuštěna na vodu | |
|
18.11.1938 | Sloučením českých pravicových stran vznikla Strana národní jednoty, v čele stál R. Beran. Po 15.3.1939 zakázána, většina členů přešla do Národního souručenství. | |
|
18.11.1939 | Založen kýl lodi HMS Brocklesby (L42) | |
|
18.11.1939 | Generál Blaskowitz předložil Hitlerovi zprávu o zločinech německé policie a operačních skupin SS v okupovaném Polsku. Židům v krakovském vojvodství bylo s účinností od 1. prosince 1939 nařízeno nosit židovskou hvězdu. | |
|
18.11.1940 | Narodil se polní maršál, admirál floty, maršál letectva, nejvyšší velitel policie Kábús ibn Saíd ibn Tajmúr al Saíd (Sultán Ománu (1970-2020)) | |
|
18.11.1940 | Ciano a španělský ministr zahraničních věcí Súňer přijeli do Berchtesgadenu (jednáno o obsazení Gibraltaru a o aktivní účasti Španělska ve válce proti Velké Británii). | |
|
18.11.1941 | Zemřel brigádní generál John William Heavey (velitel: 20. brigáda) | |
|
18.11.1941 | Ponorka U-514 (U-514) spuštěna na vodu | |
|
18.11.1941 | Ponorka U-179 (U-179) spuštěna na vodu | |
|
18.11.1941 | Zemřel generálmajor Ivan Vasiljevič Panfilov (velitel 8. gardové střelecké a 316. střelecké divize) | |
|
18.11.1941 | Ponorka U-704 (U-704) uvedena do služby | |
|
18.11.1942 | Ponorka U-419 (U-419) uvedena do služby | |
|
18.11.1942 | Založen kýl ponorky U-319 (U-319) | |
|
18.11.1942 | Založen kýl ponorky U-400 (U-400) | |
|
18.11.1942 | Založen kýl ponorky U-245 (U-245) | |
|
18.11.1942 | Loď ORP Orkan (G 90) uvedena do služby | |
|
18.11.1942 | Ponorka U-307 (U-307) uvedena do služby | |
|
18.11.1942 | Skončila obranná fáze bitvy u Stalingradu. Sovětské velení dokončilo přípravu k protiútoku. Jihozápadní front zaujímal čáru jižně od Verchního Mamonu a Vešenské; Donský front jižně od ústí řeky Choper, Raspopinské, Kletské, Sirotinské a Jerzovky; Stalingradský front jižně od Jerzovky, jezera Caca a Barmancak až k Volze. | |
|
18.11.1942 | Spojenecké letectvo provedlo nálet na La Pallice, Lorient a Turín. | |
|
18.11.1942 | Britská 8. armáda pronikla k Cyrene. | |
|
18.11.1942 | V 9h 15min u pobřeží Indického oceánu asi 50 km od Santa Lucie v provincii Natal potopen anglický parník Nova Scotia, na palubě: posádka, 765 italských zajatců, 134 vojáků z Jižní Afriky. Zahynulo 850 lidí. | |
|
18.11.1942 | Američané na Guadalcanálu zahájili novou pozemní ofenzívu. Pod velením generála Sebreeho zaútočili směrem na západ, přes řeku Mataniku k vesnici Kokumbona. | |
|
18.11.1943 | Založen kýl ponorky USS Sea Devil (SS-400) | |
|
18.11.1943 | Loď Hajašimo spuštěna na vodu | |
|
18.11.1943 |
Loď Sanae vyřazena ze služby (potopena u ostrova Basilan |
|
|
18.11.1943 | Ponorka U-771 (U-771) uvedena do služby | |
|
18.11.1943 | Zemřel major Walter Ehle (velitel II./NJG 1) | |
18.11.1943 | Zemřel plukovník in memoriam Miroslav Procházka (pilot 311. perutě RAF) | ||
18.11.1943 | Zemřel plukovník in memoriam Alois Vávra (navigátor 311. perutě RAF) | ||
|
18.11.1943 | Zemřel plukovník in memoriam Ladislav Černohorský (radiotelegrafista/palubní střelec 311. perutě RAF) | |
18.11.1943 | Zemřel podplukovník in memoriam Josef Novák (radiotelegrafista/palubní střelec 311. perutě RAF) | ||
18.11.1943 | Zemřel major (in memoriam) Felix Arnošt Heller (radiotelegrafista/palubní střelec 311. perutě RAF) | ||
18.11.1943 | Zemřel podplukovník (in memoriam) Albert Fuksa (palubní střelec 311. perutě RAF) | ||
18.11.1943 | Zemřel podplukovník in memoriam Emmrich Hanus (Hannes) Edgar Urban (palubní střelec 311. perutě RAF) | ||
18.11.1943 | Zemřel podplukovník in memoriam Linhart Fajt (palubní mechanik 311. perutě RAF) | ||
|
18.11.1943 | Zemřel plukovník in memoriam Metoděj Šebela (pilot 311. perutě RAF) | |
|
18.11.1943 | Ponorka U-1001 (U-1001) uvedena do služby | |
|
18.11.1943 | Ponorka U-1196 (U-1196) uvedena do služby | |
|
18.11.1943 | Ponorka U-1231 (U-1231) spuštěna na vodu | |
|
18.11.1943 | Běloruský front osvobodil město Rečica. | |
|
18.11.1943 | 1. ukrajinský front vstoupil do Ovruče, kterou předtím osvobodili Saburovovi partyzáni. | |
|
18.11.1943 | Britské letectvo zahájilo leteckou bitvu o Berlín (trvala do března 1944). V pěti náletech (18., 22., 23., 26.11. a 2.12.) svrhlo 2.212 letadel 8.656 t pum; 123 letadel sestřeleno, 2.700 mrtvých. | |
|
18.11.1943 | Dále britské a americké letectvo provedlo nálet na Ludwigshafen a Mannheim. | |
|
18.11.1943 | Německá vojska obsadila ostrov Lissa (Vis), Patmos, Furni a Ikaria (Egejské moře). | |
|
18.11.1943 | Spojenecký nálet na Surabaju. | |
|
18.11.1944 | Zemřel generálmajor Johann von Krziwanek | |
|
18.11.1944 | Ponorka U-1108 (U-1108) uvedena do služby | |
|
18.11.1944 | Založen kýl ponorky U-3037 (U-3037) | |
|
18.11.1944 | Leningradský front prolomil nepřátelskou obranu v jižním cípu poloostrova Saaremaa. | |
|
18.11.1944 | Britské letectvo bombardovalo Münster (1694 t). | |
|
18.11.1944 | Spojenecké letectvo bombardovalo závod na výrobu PHM - Wanne-Eickel (309 letadel, 1519 t). | |
|
18.11.1944 | Do služby byla slavnostně uvedena největší letadlová loď na světě – Šinano. Původě byla stavěna jako 3. bitevní kolos, sesterská loď Jamato a Musaši, ale v roce 1942 byla její stavba změněna na letadlovou. Na lodi ale probíhali ještě dokončovací práce. | |
|
18.11.1946 | Zemřel generál jezdectva Maximilian von Poseck | |
|
18.11.1946 | Zemřel generálmajor Felix zu Schwarzenberg (Veliteľ 8. pešej divízie.) | |
|
18.11.1947 | Narodil se generálporučík Timothy Joseph Maude (zástupce náčelníka štábu pro personál) | |
|
18.11.1947 | Zemřel podplukovník Jakov Alexandrovič Alexandrovič (veliteľ 42. gardového stíhacieho leteckého pluku (1944-1945)) | |
|
18.11.1947 | Bol vymenovaný nový Zbor povereníkov pod vedením G. Husáka. Demokratická strana v ňom mala 6 kresiel, KSS 5 kresiel, sociálni demokrati a Strana práce po jednom. | |
|
18.11.1948 | Zemřel generál pěchoty Maximilian Csicserics von Bacsány (Veliteľ XXIII. zboru.) | |
|
18.11.1953 | Loď Hr. Ms. De Ruyter (C801) uvedena do služby | |
|
18.11.1956 | Zemřel generálmajor Theodor Bohlmann-Combrinck (velitel: 111. tanková brigáda) | |
|
18.11.1960 | Zemřel generálmajor Gottschalk von Loewenich (velitel: Polní velitelství 245) | |
|
18.11.1960 | Zemřel poručík Erich Thomas (německé balónové eso 1. sv. v. s 10 potvrzenými sestřely, z toho 9 balónů) | |
|
18.11.1960 | Narodil se generál Robert Bruce Abrams (velitel: 3. pěší divize) | |
|
18.11.1961 | Zemřel generálmajor Nikolaj Fjodorovič Garnič (náčelník štábu 50. armády) | |
|
18.11.1963 | Vojenský převrat proti straně BAAS v Iráků vede k pádu Arífovy vlády. | |
|
18.11.1965 | Zemřel - Henry Agard Wallace (33. viceprezident) | |
|
18.11.1967 | Zemřel generálplukovník letectva Pjotr Kuprijanovič Demidov (veliteľ 38. stíhacieho leteckého zboru protivzdušné obrany) | |
|
18.11.1968 | Narodil se plukovník František Kašický (minister obrany Slovenskej republiky) | |
|
18.11.1969 | Zemřel viceadmirál Hans-Erich Voß (velitel: těžký křižník "Prinz Eugen") | |
|
18.11.1971 | Zemřel generálplukovník Vladimir Ivanovič Vostruchov (veliteľ 22. armády) | |
|
18.11.1971 | Založen kýl ponorky U 22 (S171) | |
|
18.11.1971 | Zemřel generálporučík Fjodor Petrovič Ozerov (veliteľ 50. armády) | |
|
18.11.1972 | Zemřel generálmajor Wilhelm Haverkamp (velitel: 711. pěší divize) | |
|
18.11.1972 | Zemřel generálmajor letectva Michail Fjodorovič Kureš (veliteľ 126. stíhacej leteckej divízie protivzdušnej obrany) | |
|
18.11.1972 | Zemřel armádny generál Andrej Trofimovič Stučenko (veliteľ Povolžského vojenského okruhu /1960-1961/) | |
|
18.11.1972 | Zemřel generálmajor Grigorij Ivanovič Šolev (náčelník štábu 33. gardového streleckého zboru) | |
|
18.11.1972 | Založen kýl ponorky USS Baton Rouge (SSN-689) | |
|
18.11.1977 | Zemřel - Kurt Schuschnigg (rakouský kancléř) | |
|
18.11.1978 | Zemřel kapitán v záloze Alexandre Albert Roger Bretillon (francouzské letecké eso 1. sv. v. s 9 potvrzenými sestřely (8 sám, 1 sdílel) a 2 pravděpodobnými) | |
|
18.11.1978 | Loď Sovremennyj (670 (rok 1980)760 (rok 1981)618 (rok 1982)680 (rok 1982)402 (rok 1982)441 (rok 1984)431 (rok 1988)420 (rok 1990)) spuštěna na vodu | |
|
18.11.1978 | Zemřel generálmajor Fjodor Semjonovič Danilovskij (veliteľ 21. streleckého zboru) | |
|
18.11.1978 | Ponorka USS Jacksonville (SSN-699) spuštěna na vodu | |
|
18.11.1979 | Zemřel generálmajor Georg Bamberg (vojenský velitel Rigy) | |
|
18.11.1979 | Zemřel admirál Vladimir Matvejevič Leonenkov (veliteľ Lenigradskej námornej základne) | |
|
18.11.1981 | Zemřel plukovník Sergej Georgijevič Kurzenkov (dôstojník operačného oddelenia Správy námorného letectva) | |
|
18.11.1984 | Zemřel armádní generál Karel Klapálek (velitel 1. československého armádního sboru) | |
|
18.11.1985 | Ponorka ARA San Juan (S-42) uvedena do služby | |
|
18.11.1985 | Zemřel generálmajor Nikolaj Grigorjevič Štykov (veliteľ 38. armády) | |
|
18.11.1985 | Zemřel generálporučík Dmitrij Ivanovič Rjabyšev (velitel: ) | |
|
18.11.1987 | Zemřel hlavní letecký maršál Hubert Leonard Patch (Velitelství stíhacího letectva, velitel) | |
|
18.11.1987 | Zemřel generálporučík Michail Georgijevič Fomičjov (veliteľ 28. armády) | |
|
18.11.1990 | Zemřel plukovník Robert Kaestner (veliteľ 16. divízie ľudových granátnikov) | |
|
18.11.1990 | Zemřel plukovník Paul Stahl (Držiteľ Rytierskeho kríža s Dubovými ratolesťami.) | |
|
18.11.1990 | Zemřel podplukovník Alfred Montag (velení Stu.Gesch.Brig. 341) | |
|
18.11.1991 | Zemřel - Gustáv Husák (prezident ČSSR ) | |
|
18.11.1991 | Pád chorvatského Vukovaru. Toto město ve východní Slavonii bylo po prudkých bojích dobyto srbskými povstalci podporovanými jugoslávskou federální armádou. | |
|
18.11.1992 | Založen kýl lodi USNS Sumner (T-AGS-61) | |
|
18.11.1996 | Zemřel brigádní generál Fernando Fuertes de Villavicencio (ředitel: Kancelář hlavy státu) | |
|
18.11.1996 | Zemřel podplukovník Raymond G. Harvey (velitel roty C, 17. pěší pluk, 7. pěší divize) | |
|
18.11.1997 | Zemřel plukovník Carl Albrecht Hugo Laubereau (velitel: 61. granátnický pluk) | |
|
18.11.1998 | Loď USNS Bob Hope (T-AKR-300) uvedena do služby | |
|
18.11.1998 | Zemřel plukovník Heyward Ainsworth Paxton (náčelník štábu 21. letecké armády) | |
|
18.11.2000 | Zemřel major Wolfgang Darius (velitel: Tankový pluk Feldherrnhalle 1) | |
|
18.11.2000 | Zemřel plukovník Ilja Grigorjevič Starinov (v republikánském Španělsku u praporu Zvlášního určení) | |
|
18.11.2003 | Zemřel kapitánporučík Carl-August Landfermann (Hlavný inžinier na ponorke U-181.) | |
|
18.11.2006 | Zemřel rotný Michael Shank (velitel družstva, 230. rota vojenské policie, 95. prápor vojenské policie, 19. brigáda vojenské policie) | |
|
18.11.2008 | Zemřel SS-Obersturmbannführer Siegfried Brosow (velitel: 2. ženijní tankový prapor SS) | |
|
18.11.2013 | Založen kýl lodi USS John Finn (DDG-113) | |
|
18.11.2016 | Založen kýl lodi Askold (802) | |
|
18.11.2017 | Zemřel kontradmirál Jevgenij Georgijevič Chalajčev (náčelník štábu Novorossijskej námornej základne) |