Main Menu
User Menu

Cyklistický prapor 5 [1937-1938]

5th Bicycle Battalion

     
Název:
Name:
Cyklistický prapor 5
Originální název:
Original Name:
Cyklistický prapor 5
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 268
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1937-15.10.1937 2. jezdecká brigáda
15.10.1937-24.09.1938 2. motorisovaná brigáda
Dislokace:
Deployed:
15.09.1937-00.09.1938 Brno, Barákový tábor Střelecká /
00.09.1938-24.09.1938 Slavkov u Brna, Zámecké kasárny /

Velitel:
Commander:
15.09.1937-16.10.1937 Kozák Jaroslav (podplukovník pěchoty)
16.10.1937-22.09.1938 Kozelský Vlastimil (plukovník pěchoty)
22.09.1938-24.09.1938 Kozák Jaroslav (podplukovník pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.09.1937-24.09.1938 1. rota cyklistického praporu 5
15.09.1937-24.09.1938 2. rota cyklistického praporu 5
15.09.1937-24.09.1938 3. rota cyklistického praporu 5
15.09.1937-24.09.1938 4. rota /kulometná/ cyklistického praporu 5
15.09.1937-24.09.1938 5. rota /kanonová/ cyklistického praporu 5
15.09.1937-24.09.1938 6. rota /kanonová/ cyklistického praporu 5
15.09.1937-24.09.1938 Náhradní rota cyklistického praporu 5

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Cyklistický prapor 5
Fidler, iří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Cyklisticky-prapor-5-1937-1938-t74059#378517Verze : 1
MOD