Main Menu
User Menu

Posádkové velitelství Plzeň [1938-1938]

Crew Headquarters of Pilsen

     
Název:
Name:
Posádkové velitelství Plzeň
Originální název:
Original Name:
Posádkové velitelství Plzeň
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Okrskové velitelství Plzeň
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 142
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1938-24.09.1938 I. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.01.1938-24.09.1938 Plzeň, Velitelská budova
Velitel:
Commander:
01.01.1938-22.01.1938 Dvořák, Bohumil (plukovník generálního štábu)
22.01.1938-15.09.1938 Dvořák, Bohumil (brigádní generál)
15.09.1938-24.09.1938 Konečný, Jaroslav (plukovník generálního štábu)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1938-15.09.1938 Navrátil, Jindřich (major generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Posadkove-velitelstvi-Plzen-1938-1938-t74053#497509Verze : 2
MOD