Main Menu
User Menu

5. pěší brigáda [1920-1937]

5th Infantry Brigade

     
Název:
Name:
5. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
5. pěší brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
5. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-31.12.1937 3. divise
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-DD.05.1920 Košice, kasárny /
00.05.1920-31.12.1937 Litoměřice, velitelská budova /

Velitel:
Commander:
DD.01.1920-DD.06.1920 Votruba, Jan (Plukovník)
DD.06.1920-DD.01.1923 Lášek, Josef (Plukovník)
DD.01.1923-DD.02.1924 Janů, Rudolf (Plukovník)
DD.02.1924-DD.10.1925 Brada, Josef (Plukovník)
DD.10.1925-DD.12.1929 Kirsch, Rudolf (Brigádní generál)
DD.12.1929-DD.09.1936 Rytíř, Bohumil (Brigádní generál)
DD.09.1936-31.12.1937 Jelínek, František (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1920-31.12.1937 Pěší pluk 2
01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 42
01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 44

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina meziválečná, fond 5. pěší brigáda
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/5-pesi-brigada-1920-1937-t74044#413017Verze : 0
MOD