Main Menu
User Menu

9. pěší brigáda [1920-1937]

9th Infantry Brigade

     
Název:
Name:
9. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
9. pěší brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
17. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-31.12.1937 5. divise
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-31.12.1937 České Budějovice, budova divisního velitelství /

Velitel:
Commander:
01.01.1920-29.12.1922 Kopfstein, Arnošt (Plukovník)
29.12.1922-DD.11.1923 Kopfstein, Arnošt (Brigádní generál)
DD.11.1923-DD.06.1925 Červinka, Jaroslav (Plukovník)
DD.06.1925-DD.10.1925 Klubal, Karel (Plukovník)
DD.10.1925-04.05.1928 Brada, Josef (Plukovník)
04.05.1928-DD.02.1929 Brada, Josef (Brigádní generál)
DD.02.1929-DD.06.1930 Kopal, Václav (Brigádní generál)
DD.06.1930-DD.10.1930 Fiala, Emil (Plukovník)
DD.10.1930-DD.06.1931 Klubal, Karel (Plukovník)
DD.06.1931-DD.08.1931 Fiala, Emil (Plukovník)
DD.08.1931-DD.12.1933 Mézl, Ondřej (Brigádní generál)
DD.12.1933-DD.09.1935 Doležal, Mikuláš (Brigádní generál)
DD.09.1935-DD.10.1937 Lanč, František (Plukovník)
DD.10.1937-31.12.1937 Benda, Alois (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 1
01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 29

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie brané moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/9-pesi-brigada-1920-1937-t74040#413065Verze : 2
MOD