Main Menu
User Menu

12. pěší brigáda [1920-1937]

12th Infantry Brigade

     
Název:
Name:
12. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
12. pěší brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1919-31.12.1937 6. divise
Dislokace:
Deployed:
15.11.1919-31.12.1937 Znojmo, kasárny /

Velitel:
Commander:
15.11.1919-01.07.1920 Bouret, ( )
01.07.1920-31.07.1920 Schlezinger, Arnošt (Podplukovník)
31.07.1920-15.10.1920 Sponner, Hynek (Podplukovník)
15.10.1920-07.04.1922 Wosátka, Jaroslav (Plukovník)
07.04.1922-01.06.1922 Sponner, Hynek (Podplukovník)
01.06.1922-15.12.1922 Kulhánek, Alois (Plukovník)
15.12.1922-01.02.1923 Sponner, Hynek (Podplukovník)
01.02.1923-31.12.1924 Friesse, Bohdan (Plukovník)
31.12.1924-15.05.1928 Friesse, Bohdan (Brigádní generál)
15.05.1928-21.02.1929 Buček, Viktor (Plukovník)
21.02.1929-01.09.1930 Buček, Viktor (Brigádní generál)
01.09.1930-31.03.1931 Slunský, Josef (Plukovník)
31.03.1931-20.10.1931 Slunský, Josef (Brigádní generál)
20.10.1931-21.02.1933 Janáček, Josef (Plukovník)
21.02.1933-01.10.1934 Janáček, Josef (Brigádní generál)
01.10.1934-01.10.1936 Líčka, Otakar (Brigádní generál)
01.10.1936-31.12.1937 Slunečko, František (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
29.09.1920-31.12.1937 Pěší pluk 31
01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 24

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 12. pěší brigáda
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie brané moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/12-pesi-brigada-1920-1937-t74037#413089Verze : 1
MOD