Main Menu
User Menu

14. pěší brigáda [1920-1937]

14th Infantry Brigade

     
Název:
Name:
14. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
14. pěší brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
16. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-31.12.1937 7. divise
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-31.12.1937 Kroměříž, Staré kasárny /

Velitel:
Commander:
01.01.1920-DD.04.1920 Wagner, Karel (Plukovník)
DD.04.1920-DD.11.1923 Pulz, Viktor (Plukovník)
DD.11.1923-DD.06.1925 Horlivý, Miloš (Plukovník)
DD.06.1925-DD.09.1926 Plaček, František (Plukovník)
DD.09.1926-DD.12.1926 Urbánek, Karel (Plukovník)
DD.12.1926-DD.09.1927 Homola, Bedřich (Plukovník)
DD.09.1927-DD.03.1928 Plaček, Vilém ( )
DD.03.1928-21.02.1929 Homola, Bedřich (Plukovník)
21.02.1929-DD.03.1934 Homola, Bedřich (Brigádní generál)
DD.03.1934-DD.07.1934 Binka, František (Plukovník)
DD.07.1934-31.12.1937 Hněvkovský, František (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1920-03.03.1920 Domobranecký prapor č. 1
28.09.1920-31.12.1937 Pěší pluk 27
06.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 3

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/14-pesi-brigada-1920-1937-t74035#531535Verze : 3
MOD