Main Menu
User Menu

5. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

5th Field Artillery Brigade

     
Název:
Name:
5. polní dělostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
5. polní dělostřelecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1921
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství dělostřelectva 5. divise
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
Velitelství dělostřelectva 5. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1921-31.12.1937 5. divise
01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Čechy
15.09.1925-15.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva I. sboru
Dislokace:
Deployed:
01.12.1921-31.12.1937 České Budějovice, Velitelská budova /

Velitel:
Commander:
01.12.1921-DD.12.1922 Koblic, Eduard (plukovník dělostřelectva)
DD.12.1922-29.12.1922 Hittl, Arnošt (plukovník generálního štábu)
29.12.1922-DD.03.1928 Hittl, Arnošt (generál V. hodnostní třídy)
DD.03.1928-04.05.1928 Vedral, Josef (plukovník dělostřelectva)
04.05.1928-DD.12.1934 Vedral, Josef (brigádní generál)
DD.12.1934-21.07.1937 Volf, Václav (plukovník dělostřelectva)
21.07.1937-31.12.1937 Volf, Václav (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 5
01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 5

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/5-polni-delostrelecka-brigada-1921-1937-t74025#530899Verze : 3
MOD