Main Menu
User Menu

10. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

10th Field Artillery Brigade

     
Název:
Name:
10. polní dělostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
10. polní dělostřelecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1921
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství dělostřelectva 10. divise
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
Velitelství dělostřelectva 10. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1921-31.12.1937 10. divise
01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Slovensko
15.09.1925-15.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Bratislavě
15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva VII. sboru
Dislokace:
Deployed:
01.12.1921-31.12.1937 Banská Bystrica, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.12.1921-DD.10.1923 Maczek, František (plukovník dělostřelectva)
DD.10.1923-DD.03.1928 Jansa, Karel (plukovník dělostřelectva)
DD.03.1928-04.05.1928 Hrnčíř, Josef (plukovník dělostřelectva)
04.05.1928-DD.08.1928 Hrnčíř, Josef (brigádní generál)
DD.08.1928-DD.01.1929 Hájek, Norbert (plukovník dělostřelectva)
DD.01.1929-21.02.1933 Grosse, Gustav (plukovník dělostřelectva)
21.02.1933-DD.09.1934 Grosse, Gustav (brigádní generál)
DD.09.1934-30.07.1936 Ždímal, Václav (plukovník dělostřelectva)
30.07.1936-DD.10.1937 Ždímal, Václav (brigádní generál)
DD.10.1937-31.12.1937 Rychlík, Viktor (plukovník dělostřelectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 10
01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 10

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/10-polni-delostrelecka-brigada-1921-1937-t74019#530929Verze : 4
MOD