Main Menu
User Menu

11. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

11th Field Artillery Brigade

     
Název:
Name:
11. polní dělostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
11. polní dělostřelecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1921
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství dělostřelectva 11. divise
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
Velitelství dělostřelectva 11. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1921-31.12.1937 11. divise
01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Slovensko
15.09.1925-15.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Košicích
15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva VI. sboru
Dislokace:
Deployed:
01.12.1921-31.12.1937 Košice, Velitelská budova /

Velitel:
Commander:
01.12.1921-04.05.1928 Novák, Zdeněk (plukovník dělostřelectva)
04.05.1928-DD.01.1929 Novák, Zdeněk (brigádní generál)
DD.01.1929-DD.10.1930 Nedbal, Norbert (plukovník dělostřelectva)
DD.10.1930-DD.03.1933 Kirej, Vasil (brigádní generál)
DD.03.1933-DD.05.1933 Bartoš, Ladislav (plukovník generálního štábu)
DD.05.1933-31.12.1937 Kirej, Vasil (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1921-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 11
01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 11

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/11-polni-delostrelecka-brigada-1921-1937-t74018#530675Verze : 3
MOD