Main Menu
User Menu

18. pěší brigáda [1920-1935]

18th Infantry Brigade

     
Název:
Name:
18. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
18. pěší brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
23. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
15.10.1935
Nástupce:
Successor:
20. pěší brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-15.10.1935 9. divise
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-15.10.1935 Žilina, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.01.1920-DD.01.1923 Ventour, Bedřich (plukovník pěchoty)
DD.01.1923-20.02.1924 Seits, Bruno (plukovník pěchoty)
20.02.1924-DD.11.1924 Seits, Bruno (generál V. hodnostní třídy)
DD.11.1924-DD.10.1925 Hummel, Rudolf (plukovník pěchoty)
DD.10.1925-DD.11.1926 Seits, Bruno (generál V. hodnostní třídy)
DD.11.1926-04.05.1928 Urbánek, Karel (plukovník pěchoty)
04.05.1928-DD.10.1934 Urbánek, Karel (brigádní generál)
DD.10.1934-15.10.1935 Marvan, František (plukovník generálního štábu)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.09.1920-15.10.1935 Pěší pluk 17
01.10.1920-15.10.1935 Pěší pluk 41

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/18-pesi-brigada-1920-1935-t74013#531488Verze : 2
MOD