Main Menu
User Menu

20. pěší brigáda [1920-1935]

20th Infantry Brigade

     
Název:
Name:
20. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
20. pěší brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
22. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
15.10.1935
Nástupce:
Successor:
18. pěší brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-15.10.1935 10. divise
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-DD.07.1920 Levice, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /
DD.07.1920-DD.12.1920 Nové Zámky, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /
DD.12.1920-15.10.1935 Nitra, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.01.1920-DD.07.1920 Mauterer, Lev (Podplukovník)
DD.07.1920-DD.01.1921 Štika, Josef (Brigádní generál)
DD.01.1921-29.12.1922 Thurner, Václav (Plukovník)
29.12.1922-DD.11.1923 Thurner, Václav (Brigádní generál)
DD.11.1923-DD.09.1924 Beneš, Jan (Plukovník)
DD.09.1924-DD.09.1925 Váňa, Josef (Plukovník)
DD.09.1925-DD.11.1926 Beneš, Jan (Plukovník)
DD.11.1926-30.03.1929 Žák, Miloš (Plukovník)
30.03.1929-DD.09.1931 Žák, Miloš (Brigádní generál)
DD.09.1931-15.10.1935 Beneš, Jan (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1920-15.10.1935 Pěší pluk 12
01.10.1920-15.10.1935 Pěší pluk 7

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/20-pesi-brigada-1920-1935-t74012#531480Verze : 4
MOD