Main Menu
User Menu

24. pěší brigáda [1920-1937]

24th Infantry Brigade

     
Název:
Name:
24. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
24. pěší brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
20. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-31.12.1937 12. divise
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-DD.10.1933 Michalovce, kasárny /
00.10.1933-31.12.1937 Užhorod, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.01.1920-DD.04.1921 Olleschik-Elbheim, Karel (Plukovník)
00.04.1921-DD.10.1921 Žák, Miloš (Podplukovník)
00.10.1921-DD.03.1922 Vojcechovský, Sergej (Brigádní generál)
00.03.1922-DD.09.1923 Kendík, Otakar (Plukovník)
00.09.1923-DD.09.1926 Weber, František (Plukovník)
00.09.1926-DD.09.1927 Bárta, Miloslav (Plukovník)
00.09.1927-DD.04.1928 Weber, František (Plukovník)
00.04.1928-DD.05.1928 Maczek, (Plukovník)
00.05.1928-16.07.1929 Svátek, Oleg (Plukovník)
16.07.1929-DD.12.1933 Svátek, Oleg (Brigádní generál)
00.12.1933-DD.07.1934 Šidlík, Václav (Brigádní generál)
00.07.1934-DD.09.1935 Pavlík, Antonín (Plukovník)
00.09.1935-31.12.1937 Buben, Josef (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.09.1920-31.12.1937 Pěší pluk 19
01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 45

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/24-pesi-brigada-1920-1937-t74006#412885Verze : 1
MOD