Main Menu
User Menu

1. těžká dělostřelecká brigáda [1920-1935]

1st Heavy Artillery Brigade

     
Název:
Name:
1. těžká dělostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
1. těžká dělostřelecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1920
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1935
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1920-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Čechy
15.09.1925-01.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
Dislokace:
Deployed:
01.10.1920-DD.03.1925 Vysoké Mýto,
00.03.1925-DD.10.1932 Čtyři Dvory, Dělostřelecké kasárny
00.10.1932-01.10.1935 Tábor, Dělostřelecké kasárny
Velitel:
Commander:
01.10.1920-16.12.1921 Rambousek, Jan (plukovník dělostřelectva)
16.12.1921-DD.02.1922 Rambousek, Jan (generál V. hodnostní třídy)
DD.02.1922-20.02.1924 Laab, Karel (plukovník generálního štábu)
20.02.1924-DD.09.1925 Laab, Karel (generál V. hodnostní třídy)
DD.09.1925-16.07.1929 Kružík, Josef (plukovník dělostřelectva)
16.07.1929-DD.10.1932 Kružík, Josef (brigádní generál)
DD.10.1932-DD.12.1932 Dittrich, Karel (plukovník dělostřelectva)
DD.12.1932-DD.12.1934 Milhard, Ervín (plukovník dělostřelectva)
DD.12.1934-01.10.1935 Kryštof, František (plukovník dělostřelectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1920-01.01.1923 Těžký kanonový pluk 301
15.10.1920-01.01.1923 Těžký moždířový pluk 303
12.02.1921-01.01.1923 Těžký moždířový pluk 305
01.01.1923-01.10.1935 Dělostřelecký pluk 301
01.01.1923-01.10.1935 Dělostřelecký pluk 303
01.01.1923-01.10.1935 Dělostřelecký pluk 305

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/1-tezka-delostrelecka-brigada-1920-1935-t73993#347468Verze : 1
MOD