Main Menu
User Menu

25. lehká dělostřelecká brigáda [1920-1925]

25th Light Artillery Brigade

     
Název:
Name:
25. lehká dělostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
25. lehká dělostřelecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1920
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.02.1925
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1920-15.02.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Čechy
Dislokace:
Deployed:
01.10.1920-00.10.1921 Josefov, Velitelská budova /
00.10.1921-00.01.1923 Jičín, kasárny /
00.01.1923-00.09.1924 Stříbro, Dělostřelecké kasárny /
00.09.1924-15.02.1925 Josefov, Velitelská budova /
Velitel:
Commander:
01.10.1920-15.02.1925 Všetička, Bohuslav (plukovník dělostřelectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1920-01.01.1923 Horský dělostřelecký pluk 205
01.01.1923-01.08.1924 Dělostřelecký pluk 205

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/25-lehka-delostrelecka-brigada-1920-1925-t73990#530659Verze : 1
MOD