Main Menu
User Menu

Velitelství dělostřelectva 12. divise [1920-1921]

12th Division Artillery Command

     
Název:
Name:
Velitelství dělostřelectva 12. divise
Originální název:
Original Name:
Velitelství dělostřelectva 12. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1920
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1921
Nástupce:
Successor:
12. polní dělostřelecká brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1920-01.12.1921 12. divise
01.06.1920-27.10.1921 Velitelství zemského dělostřelectva pro Podkarpatskou Rus
27.10.1921-10.11.1921 Velitelství dělostřelectva východoslovenské skupiny
10.11.1921-01.12.1921 Velitelství zemského dělostřelectva pro Podkarpatskou Rus
Dislokace:
Deployed:
01.06.1920-01.12.1921 Užhorod, /

Velitel:
Commander:
01.06.1920-DD.06.1921 Hittl, Arnošt (plukovník generálního štábu)
DD.06.1921-01.12.1921 Kořínek, Otakar (plukovník dělostřelectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.07.1920-01.12.1921 Lehký dělostřelecký pluk 12

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-delostrelectva-12-divise-1920-1921-t73975#530686Verze : 2
MOD