Main Menu
User Menu

Velitelství dělostřelectva 11. divise [1920-1921]

11th Division Artillery Command

     
Název:
Name:
Velitelství dělostřelectva 11. divise
Originální název:
Original Name:
Velitelství dělostřelectva 11. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1920
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1921
Nástupce:
Successor:
11. polní dělostřelecká brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1920-01.12.1921 11. divise
01.06.1920-27.10.1921 Velitelství zemského dělostřelectva pro Slovensko
27.10.1921-10.11.1921 Velitelství dělostřelectva východoslovenské skupiny
10.11.1921-01.12.1921 Velitelství zemského dělostřelectva pro Slovensko
Dislokace:
Deployed:
01.06.1920-01.12.1921 Košice, Velitelská budova /

Velitel:
Commander:
01.06.1920-DD.07.1920 Verschouver, Paul (podplukovník dělostřelectva)
DD.07.1920-DD.11.1920 Rambousek, Jan (plukovník dělostřelectva)
DD.11.1920-01.12.1921 Novák, Zdeněk (podplukovník dělostřelectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-delostrelectva-11-divise-1920-1921-t73974#530676Verze : 2
MOD