Main Menu
User Menu

1. armáda [1958-1965]

1st Army

     
Název:
Name:
1. armáda
Originální název:
Original Name:
1. armáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1958
Předchůdce:
Predecessor:
1. vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1965
Nástupce:
Successor:
Západní vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1958-01.09.1965 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
15.07.1958-01.10.1960 Praha, ? /
01.10.1960-01.09.1965 Příbram, ? /
Velitel:
Commander:
15.07.1958-DD.09.1960 Kolovratník, Ladislav (Generálporučík)
DD.09.1960-DD.10.1964 Mucha, Alexander (Generálmajor)
DD.10.1964-01.09.1965 Procházka, Stanislav (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.07.1958-01.10.1958 1. mechanizovaná divize
15.07.1958-01.09.1965 13. tanková divize
15.07.1958-01.10.1958 19. střelecká divize
15.07.1958-26.07.1958 2. střelecká divize
15.07.1958-01.10.1958 20. střelecká divize
15.07.1958-23.07.1958 9. tanková divize
15.07.1958-01.09.1965 Finanční oddělení
15.07.1958-01.09.1965 Kádrové oddělení
15.07.1958-01.09.1965 Oddělení bojové připravy
15.07.1958-01.09.1965 Politická správa
15.07.1958-01.09.1965 Technické oddělení
15.07.1958-01.09.1965 Týl 1. armády
15.07.1958-01.09.1965 Ubytovací skupina
15.07.1958-01.09.1965 Velitelství chemického vojska
15.07.1958-01.09.1965 Velitelství dělostřelectva
15.07.1958-01.09.1965 Velitelství ženijního vojska
15.07.1958-01.09.1965 Štáb 1. armády
01.10.1958-01.09.1965 1. tanková divize
01.10.1958-01.09.1965 19. motostřelecká divize
01.10.1958-01.09.1965 2. motostřelecká divize
01.10.1958-01.09.1965 20. motostřelecká divize
01.09.1960-01.09.1965 Velitelství vojsk protivzdušné obrany

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
15.07.1958-01.09.1965 VÚ 8730
Zdroje:
Sources:
VÚA-VSA Olomouc, fond 1271 (1958-1965)
URL : https://www.valka.cz/1-armada-1958-1965-t73948#405098Verze : 2
MOD