Main Menu
User Menu

2. divise [1920-1938]

2nd Division

     
Název:
Name:
2. divise
Originální název:
Original Name:
2. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.09.1920
Předchůdce:
Predecessor:
2. divise / Teritoriální brigáda Plzeň
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 114
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.09.1920-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Čechy
15.09.1925-15.10.1935 Zemské vojenské velitelství v Praze
15.10.1935-24.09.1938 I. sbor
Dislokace:
Deployed:
25.09.1920-24.09.1938 Plzeň, Velitelská budova /

Velitel:
Commander:
25.09.1920-29.12.1922 Drobný, Jan (Brigádní generál)
29.12.1922-00.09.1923 Drobný, Jan (Divisní generál)
01.11.1923-04.05.1928 Šindelář, Jan (Brigádní generál)
04.05.1928-08.01.1929 Šindelář, Jan (Divisní generál)
08.01.1929-13.11.1930 Klecanda, Vojtěch (Brigádní generál)
13.11.1930-30.09.1931 Klecanda, Vojtěch (Divisní generál)
30.09.1931-13.07.1933 Bartoš, František (Brigádní generál)
13.07.1933-31.10.1934 Bartoš, František (Divisní generál)
31.10.1934-15.10.1935 Váňa, Josef (Brigádní generál)
15.10.1935-30.09.1936 Fiala, Emil (Brigádní generál)
30.09.1936-30.11.1937 Šípek, Jan (Brigádní generál)
30.11.1937-24.09.1938 Kloud, Jan (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.09.1920-00.12.1922 Plaček, Vilém (Podplukovník)
00.12.1922-00.07.1923 Plaček, Vilém (Plukovník)
00.07.1923-00.10.1924 Viest, Rudolf (Podplukovník)
00.10.1924-00.12.1927 Walter, František (Major)
00.12.1927-00.09.1928 Walter, František (Podplukovník)
00.09.1928-00.12.1928 Holub, Antonín (Major)
00.12.1928-00.09.1928 Holub, Antonín (Podplukovník)
00.09.1928-00.09.1931 Páral, Antonín (Podplukovník)
00.09.1931-01.09.1935 Cingroš, Jaroslav (Podplukovník)
01.09.1935-30.09.1936 Krist, Jakub (Podplukovník)
30.09.1936-24.09.1938 Suchánek, Josef (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1920-31.12.1937 3. pěší brigáda
01.01.1920-31.12.1937 4. pěší brigáda
01.02.1920-15.05.1938 Hraničářský prapor 5
01.06.1920-01.12.1921 Velitelství dělostřelectva 2. divise
15.07.1920-01.12.1921 Lehký dělostřelecký pluk 2
00.09.1920-24.09.1938 Hraničářský prapor 6
01.12.1921-31.12.1937 2. polní dělostřelecká brigáda
31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 18
31.12.1937-24.08.1938 Pěší pluk 35
31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 2. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 2. divise
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/2-divise-1920-1938-t73943#464480Verze : 1
MOD