Main Menu
User Menu

11. divise [1920-1938]

11th Division

     
Název:
Name:
11. divise
Originální název:
Original Name:
11. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
4. divise
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 123
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-27.10.1921 Zemské vojenské velitelství pro Slovensko
27.10.1921-10.11.1921 Východoslovenská skupina
10.11.1921-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Slovensko
15.09.1925-15.10.1935 Zemské vojenské velitelství v Košicích
15.10.1935-25.09.1938 VI. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-25.09.1938 Košice, budova zemského velitelství /

Velitel:
Commander:
01.01.1920-25.05.1920 Rada, Antonín (Brigádní generál)
25.05.1920-DD.11.1920 Destremau, Félix-Alexis (Brigádní generál)
00.11.1920-20.07.1921 Hanák, Jindřich (Plukovník)
20.07.1921-DD.10.1922 Hanák, Jindřich (Brigádní generál)
00.10.1922-29.12.1922 Gajda, Radola (Brigádní generál)
29.12.1922-DD.12.1924 Gajda, Radola (Divisní generál)
00.12.1924-10.02.1925 Šnejdárek, Josef (Brigádní generál)
10.02.1925-15.09.1925 Šnejdárek, Josef (Divisní generál)
15.09.1925-04.05.1928 Köppl, Josef (Brigádní generál)
04.05.1928-DD.12.1931 Köppl, Josef (Divisní generál)
00.12.1931-DD.11.1933 Hittl, Arnošt (Divisní generál)
00.11.1933-30.09.1936 Šípek, Jan (Brigádní generál)
30.09.1936-25.09.1938 Moravec, Ondřej (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1920-DD.06.1920 Votruba, Josef (Podplukovník)
00.02.1921-DD.10.1924 Materna, František (Podplukovník)
00.10.1924-DD.01.1927 Líčka, Otakar (Podplukovník)
00.01.1927-DD.08.1927 Novozámský, Josef (Major)
00.08.1927-DD.04.1928 Horák, Eduard (Major)
00.04.1928-DD.09.1930 Horák, Eduard (Podplukovník)
00.09.1930-DD.01.1931 Polívka, Jan (Major)
00.01.1931-DD.02.1935 Polívka, Jan (Podplukovník)
00.02.1935-DD.09.1936 Pavlíček, Josef (Podplukovník)
00.09.1936-25.09.1938 Pacholík, Jan (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1920-31.10.1920 21. pěší brigáda
01.01.1920-31.10.1920 22. pěší brigáda
01.06.1920-01.12.1921 Velitelství dělostřelectva 11. divise
15.07.1920-01.12.1921 Lehký dělostřelecký pluk 11
31.10.1920-31.12.1937 21. pěší brigáda
31.10.1920-31.12.1937 22. pěší brigáda
01.12.1921-31.12.1937 11. polní dělostřelecká brigáda
31.12.1937-24.09.1938 Horský pěší pluk 4
31.12.1937-25.09.1938 Pěší pluk 14
31.12.1937-24.06.1938 Pěší pluk 32
31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 11. divise
DD.01.1938-DD.09.1938 Dělostřelecký pluk 11

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond 11. divise
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/11-divise-1920-1938-t73931#413207Verze : 13
MOD