Main Menu
User Menu

Bombardovací eskadra 257 [1938-1939]

257th Bomber Wing / Kampfgeschwader 257 (KG 257)

     
Název:
Name:
Bombardovací eskadra 257
Originální název:
Original Name:
Kampfgeschwader 257
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1939
Nástupce:
Successor:
Bombardovací eskadra 26
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.04.1938-01.05.1939 Lüneburg, Fliegerhorst Lüneburg /

Velitel:
Commander:
01.04.1938-31.10.1938 Richthofen, Wolfram Freiherr von (Oberst)
01.11.1938-01.05.1939 Siburg, Hans (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1938-01.05.1939 I. skupina Bombardovací eskadry 257
01.04.1938-01.05.1939 II. skupina Bombardovací eskadry 257

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg257.html
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-eskadra-257-1938-1939-t7372#513646Verze : 0
MOD
Geschwaderkommodoren:


Oberst Wolfram Freiherr von Richthofen, 1.4.38 - 31.10.38
Oberst Hans Siburg, 1.11.38 - 1.5.39
Stab:


Zformován 1.4.38 v Lüneburg.
1.5.39 přejmenován na Stab/KG26.


základny:


1.4.38 - 1.5.39 Lüneburg
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-eskadra-257-1938-1939-t7372#17706Verze : 0
MOD
Do 17 E-1 (54+F37) z výzbroje 7./KG 255, podzim 1938. Letoun nese standardní nátěr té doby složený z barev RLM 61/62/63/65. Při podzimních cvičeních Luftwaffe v roce 1938 byly trámové kříže na křídlech i trupu překryty červenými pruhy, což bylo označení té části zúčastněných leteckých jednotek, které znázorňovaly protivníka Luftwaffe. III./KG 255 byla později přeznačena na III./KG 51.






Linked from : https://forum.valka.cz/topic/postview/393511
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-eskadra-257-1938-1939-t7372#393512Verze : 0
MOD