Main Menu
User Menu

70. skupina RAF [1940-1945]

No. 70 Group RAF

No. 70 (Army Co-Operation Training) Group RAF

     
Název:
Name:
70. skupina RAF
Originální název:
Original Name:
No. 70 (Army Co-Operation Training) Group RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
17.07.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.11.1940-01.12.1940 Velitelství stíhacího letectva
01.12.1940-01.06.1943 Velitelství pro spolupráci s armádou
01.06.1943-15.10.1944 Vzdušná obrana Velké Británie
15.10.1944-17.07.1945 Velitelství stíhacího letectva
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.12.1940-21.11.1941 Cole-Hamilton, John Beresford (Air Commodore)
21.11.1941-28.11.1942 Porter, Cedric Ernest Victor (Air Commodore)
28.11.1942-12.07.1943 Reid, H. R. McL. (Group Captain)
12.07.1943-17.07.1945 Russell, Herbert Bainbrigge (Air Commodore)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.06.1943-DD.11.1943 13. operačně výcviková jednotka RAF
01.12.1943-17.07.1945 577. peruť RAF
01.12.1943-DD.MM.1945 587. peruť RAF
01.12.1943-DD.MM.1945 595. peruť RAF
01.12.1943-DD.MM.1945 631. peruť RAF
01.12.1943-30.04.1945 639. peruť RAF
01.12.1943-DD.MM.1945 667. peruť RAF
01.12.1943-26.06.1945 679. peruť RAF
DD.MM.1943-DD.MM.1945 567. peruť RAF
DD.MM.1943-DD.MM.1945 650. peruť RAF
DD.MM.1943-DD.MM.194R 691. peruť RAF
DD.MM.1943-DD.MM.1945 695.‭ ‬peruť RAF
09.12.1944-DD.03.1945 664. peruť RAF
22.01.1945-DD.04.1945 665. peruť RAF
05.03.1945-DD.05.1945 666. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
niehorster.org
https://www.rafweb.org/Grp06.htm
URL : https://www.valka.cz/70-skupina-RAF-1940-1945-t73668#261634Verze : 0
MOD