Main Menu
User Menu

Letecká brigáda [1933-1938]

Air Brigade

     
Název:
Name:
Letecká brigáda
Originální název:
Original Name:
Letecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1934
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 146
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1934-24.09.1938 Hlavní štáb branné moci
Dislokace:
Deployed:
01.01.1934-24.09.1938 Kbely, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /

Velitel:
Commander:
01.01.1934-01.03.1934 Skála, Jaroslav (plukovník letectva)
01.03.1934-23.08.1934 Stanovský, Vilém (plukovník letectva)
23.08.1934-31.12.1934 Skála, Jaroslav (plukovník letectva)
31.12.1934-22.12.1936 Procházka, Karel (plukovník letectva)
22.12.1936-24.09.1938 Procházka, Karel (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1934-24.09.1938 Letecký pluk 5
01.01.1934-24.09.1938 Letecký pluk 6
01.01.1938-25.09.1938 Letecký pluk 4

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Letecka-brigada-1933-1938-t73658#412887Verze : 3
MOD