Main Menu
User Menu

Velitelství tankového vojska 3. oblasti [1945-1950]

Armoured Troops Headquarters of the 3rd Area

     
Název:
Name:
Velitelství tankového vojska 3. oblasti
Originální název:
Original Name:
Velitelství tankového vojska 3. oblasti
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1950
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1945-15.08.1950 Velitelství tankového vojska
15.08.1950-15.09.1950 Velitelství tankového a mechanisovaného vojska
15.09.1945-15.09.1950 3. vojenská oblast, velitelství
Dislokace:
Deployed:
15.09.1945-15.09.1950 Brno

Velitel:
Commander:
15.09.1945-DD.02.1949 Šeda, Ferdinand (plukovník generálního štábu)
DD.02.1949-15.09.1950
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.09.1945-01.10.1945 13. tanková brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Historie československé armády. Sv. 6. Praha 2006.
Vojenské dějiny Československa. Sv. 5. Praha 1989.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-tankoveho-vojska-3-oblasti-1945-1950-t73639#261531Verze : 5
MOD