Main Menu
User Menu

Velitelství tankového vojska 4. oblasti [1945-1950]

Tank Command of 4th Area

     
Název:
Name:
Velitelství tankového vojska 4. oblasti
Originální název:
Original Name:
Velitelství tankového vojska 4. oblasti
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1950
Nástupce:
Successor:
Velitelství tankového a mechanizovaného vojska 2. vojenského okruhu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1945-15.09.1950 Vojenská oblast 4
Dislokace:
Deployed:
15.09.1945-15.09.1950 Bratislava

Velitel:
Commander:
17.10.1945-06.05.1946 Malár, Ján (Plukovník)
01.12.1947-01.07.1949 Čáni, Štefan (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.06.1945-01.10.1945 4. tanková brigáda
15.09.1945-01.10.1945 14. tanková brigáda
15.04.1949-01.10.1949 Tankosamohybný dělostřelecký oddíl 352
01.10.1949-15.09.1950 Tankosamohybný dělostřelecký pluk 352

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
15.09.1945-15.09.1950 VÚ 2143-T Bratislava
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha,
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-tankoveho-vojska-4-oblasti-1945-1950-t73637#261528Verze : 0
MOD